buat içi klemens mi sargı yapmak mı daha iyi

yawuz58

Üye
merhaba arkadaşlar ve ustalar kafama takılan soru buat içi klemens mi sargı yapmak mı daha iyi avantajları dezavantajları arıza tespiti gibi veya gevşek bağlantıya mahal vermemek açısından hangisini yapmak daha iyi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Maliyet açısından bant, kontrol(tertip-düzen), profesyonellik ve ileri görüşlülük açısından klemens benim düşüncem dostum. Yanlış hatırlamıyorsam Wago nun sırf buatlar için "geçme sıkıştırmalı" klemens serisi vardı.
yorumunuz için çok teşekkür ederim bülent usta klemens çeşidi çok ama aklıma takılan 1500w üzeri yüklerde ısınma sorunu olurmu acaba

Dostum adamların reklamın yapmış gibi olacağım cebime de bi şeyler girse keşke, başkaları da yapmıştır ama ben bunu bilirim, imam bildiğini okur hesabı, bu arada önceki mesajımdaki link yanlış olmuş düzelttim.
Değişik güçler için çeşitleri vardır resimdeki klemens metallerine bak soruna cevap olabilir mi? :)

Dostum adamların reklamın yapmış gibi olacağım cebime de bi şeyler girse keşke, başkaları da yapmıştır ama ben bunu bilirim, imam bildiğini okur hesabı, bu arada önceki mesajımdaki link yanlış olmuş düzelttim.
Değişik güçler için çeşitleri vardır resimdeki klemens metallerine bak soruna cevap olabilir mi? :)
teşekkür ederim allah razı olsun ustam senden başka cevap verende olmadı yukardaki resimde wago klemensten var bende baktım 24 amper rahatlıkla kullanılır .ustam birde şu anda farklı birşey yapmaya çalışıyorum kapı zili ile ilgili yardımına ihtiyacım olabilir kusuruma bakmassanız

Allah ne verdiyse yani elden ne gelirse bilgimiz kadar :)

Allah ne verdiyse yani elden ne gelirse bilgimiz kadar :)
ustam şimdi şöyle bir şey yapmak istiyorum kapı ziline büyük hoparlör takmak istiyorum deniyordum ama galiba devreyi bozdum
tık yok şimdi başka zil alırım ama bu şekilde yüksek ses elde edebilirmiyim bir şekilde

Tam amaç nedir biraz açsan, uzaktan duymak için mi, evdekileri hoplatmak için mi?:) Büyük trans hoparlör sürerek veya eski tv hop trafosu sanırım iş görür, diğer seçenekler lm386 ile amfi yap veya piyasada tlf zil yükseltici. Zilin devresi nasıl bi şey çıkışı trafolu kanarya zil sanırım.

Tam amaç nedir biraz açsan, uzaktan duymak için mi, evdekileri hoplatmak için mi?:) Büyük trans hoparlör sürerek veya eski tv hop trafosu sanırım iş görür, diğer seçenekler lm386 ile amfi yap veya piyasada tlf zil yükseltici. Zilin devresi nasıl bi şey çıkışı trafolu kanarya zil sanırım.
ustam gürültülü ve büyük iş yerine kullanmak için .tokmaklı ziller var ama onlardan istenmiyor, normal kanarya kapı ziline yapacağım
zil tipi de dediğiniz gibi trafolu kanarya zil .

Anladım, diğer seçenekleri düşünmüyorsan pratiğini yapmadığım için emin değilim (masrafa sokmayayım) elindeki zil bozulmadıysa çıkıştaki trafoya 12/220 v trafo bağla, 220 tarafı ölç derim. Bu sonuca göre hoparlör/buzzer bakalım.
Zilin herkes tarafından duyulması şart mı, zil çaldığında bi tepe çakar lamba yansa ne dersin
canary.gif

Kanarya zil şeması

dbsw.gif

Işıklı zil şeması

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular