Bu Motorun Bağlatısı nasıl olmalı

Çok özür diliyorum Sayın Şef. Lütfen yorgunluğuma verin.

Redüktör ve motor etiketleri okunmayacak şekilde. Bu durumda bi deneme yapmak gerekiyor sanırım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motor devrini takometre ile ölçebilirsin.
Redüktörü ise elle bulabilirsin. Redüktörün bir giriş mili, bir de çıkış mili var.
Elle rahat döndürülen mil giriş milidir. Çıkış milini elle çevirirken zorlanır.
Çıkış miline bir işaret koy. Giriş milinden elle çevir. Çevirirken her turu say. Çıkış mili bir tur attığında giriş milini kaç kere çevirdinse oranı odur. Diyelimki giriş milini 10 kere çevirdin ve çıkış mili 1 tur döndü. O zaman redüktör 1/10 orantılıdır.

Sürtünme kayıplarını yok sayarsak, redüktör çıkışından motor gücünün 10 katı kadar tork alırız.

Ayrıca özel bir şey sormak istiyorum. Merakımı hoş görün.
Nick'inizin yanında bulunan 28 rakamı yaşınızmı, yoksa plakanızmı ?

Son düzenleme:
Sayın Şef
Öğretici bilgileriniz için teşekkür ederim. Redüktör motora montajlı olduğu için redüktör oranını bulamacağım. Sökersem belki toplayamam. Bi de takometre bulabileceğim bir yer bulunmuyor. Sizin yardımlarınızla motoru çalıştırdım çok teşekkür ederim. Bi aksilik olmazsa bu pazar kapı üzerinde denemeyi düşünüyorum.
28 ise memleketimin plak kodudur.

Saygılarımla

benim gorduğüm kadarıyla bu normalbir tek fazlı motor klemensteki iki uç ana sargı diger iki uc yardımcı sargı diğeride kondansatör ucudur klemensteki dıştan gelen bağlantıları sök birbirine omaj veren iki sargıyı bul düşük omaj veren ana sargı yüksek omaj veren yardımcı sargıdır 220 beslemeyi ana sargıya gir parelel olarak yardımcı sargının uçlarından birini ana sargıya bağla diğer ucunu kondansatöre bağla kondansatörün diğer ucunuda diğer ana sargı ucuna bağla yani ana sargı beslemeya parelel yardımcı sargı seri bağlanır ters dönerse yerdımcı sargı uclarını ters cevir normal monofaze motor bağlantısı bu şekildedir.. kolay gelsinççç

arkadaşım ben bu resmi çekip bizim işyerindeki mühendise gösterdim dediki monofaze motor fakat çift devirli yani sağ sola yada aşağı yukarı dedi ben mühendis gibi düşündüm fakat hemen cevap yaz madım önce mühendise sorayım dedim umarım böyledir eğer bu sorunu çözdüysen neymiş yazarmısın bizde öğrenelim

v1-w1 köprüle nötür ver v1-u2 köprüle faz ver u1 w2 köprüle w2- u2 ye monofaze kond. bağla kaç kw motor kondanstör güçü hesapla

Sayın silent59, selcukbagri, mustafauyar.
Arkadaşlarım, bu konu bir önceki sayfada çözüldü. Mühendise filan sormanıza gerek yoktu.
Motorun çift yönlü bir motor olduğunu ve bağlantısının nasıl yapılması gerektiği, hepsi yazıldı.

mrb arkadaşlar yükeldiğiniz resimleri göremiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri