Bu motoru nasıl çalıştırabilirim

Bu motora enerji verecekseniz sorunuzdan yeteri kadar bilgiye sahip olmadığınız görünüyor kontrollü ve emniyet gereklerini yerine getirerek enerjilendiriniz.

Çalışma esnasında mutlaka motoru bir yere sabitleyiniz seri motor olduğu için sürekli devir yükseltmek isteyecektir. Birde açıktaki elektrik temas noktaları bulunmaktadır enerji verirken motoru elinizde tutmayınız.

Bu işlemler esnasında ikinci bir kişinin koruyucu olarak yanınızda bulunmasında fayda var.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Universal motorda denir bunlara bilezikli asenkron motora benzer bir calisma prensibi var
Kondansatorlerle faz acisi olusturulup donme hareketi saglanir

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu motora enerji verecekseniz sorunuzdan yeteri kadar bilgiye sahip olmadığınız görünüyor kontrollü ve emniyet gereklerini yerine getirerek enerjilendiriniz.

Çalışma esnasında mutlaka motoru bir yere sabitleyiniz seri motor olduğu için sürekli devir yükseltmek isteyecektir. Birde açıktaki elektrik temas noktaları bulunmaktadır enerji verirken motoru elinizde tutmayınız.

Bu işlemler esnasında ikinci bir kişinin koruyucu olarak yanınızda bulunmasında fayda var.

Bu konuda düşünmeniz beni memnun etti fakat ben elektrik elektronik teklonojisi bölümü mezunuyum korunma konusunda bilgim vardır sizin kadar olmasada fakat şu anda elektronik okuduğum için ve elktronikle uğraşıyorum bu yuzdendir ki motorlar hakkında daha doğrusu ac motorlar hakkında fazla bilgim olmadığı için motor yapısınıda tanımadığım için boyle bir sorunla karşılastım ama zaten ac motor dendiği itibari ile araştırmalarımı yaptı ve gerekli tedbirlerimi aldım çok teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,183
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri