Bu Modelleri Artcamde G Code Olarak Nasıl Çıkartırım

Rodop_Boy , teşekkür ederim.
Adın geçince hemen ilgilendin.

Sana ait PM kutusu dolu olmasa idi yazdığın mesaja cevap alabilecektin ..

Ne demek Kazım abi :)
Kutuyu da temizledim bu arada amma dolmuş haa hiç farkında değilim.

@Rodop_Boy , teşekkür ederim.
Adın geçince hemen ilgilendin.

Sana ait PM kutusu dolu olmasa idi yazdığın mesaja cevap alabilecektin ..

Fotoğrafını buldum ihtiyar.

cutcaster-vector-800922307-Old-Dinosaur.jpg

Kuşak farkı var tabii

ku%C5%9Fak-fark%C4%B1_258501.jpg

Fotoğrafını buldum ihtiyar.

cutcaster-vector-800922307-Old-Dinosaur.jpg

S.A.
Sn. Arkadaşım şaka bile olsa bir büyüğümüze böyle davranman hiç hoş değil. Belki tanıdığınız olabilir, ama yine de toplum ortasın da bu tür davranışlar büyüğe saygıda kusuru gösterir. Bu yüzden sizi tasvip etmiyorum ve hoş karşılamıyorum.

Bu KU ile aramdaki bir sohbetin getirisi. Tepkiye gerek yok. Kendisiyle çok atışmamıza rağmen tanışmak istediğim bir abimiz. Yazın eğer kabul ederse Antalya'da bir çayını içmek istiyorum.

ben de antalyadayım ama hala gidip de çayını içemedim. bir gün baskın yapıcam..

Kızım doğunca beraber gelelim semaver yapalım o zaman.

Istanbula gelin ben size ismarliyim konununda masallahi var yakinda yemek tarifi vermeye basliycaz .;)

Anladığım kadarıyla siz imajdan gcode almak istiyorsunuz. Kısa yoldan nasıl yapıldığını bilmiyorum malesef. Ben 3d modeli bir CAM programı vasıtasıyla (Cut3d) gcode'a dönüştürüyorum.

Sizin imajı önce 3d modele (veya vektörel çizime) çeviren bir programa ihtiyacınız var. Daha sonra o modeli veya vektör çizimini gcode'a çevirecek bir program lazım. Bahsettiğim Cut3d bu işi yapar sanıyorum.

Emin olmamakla beraber "Adobe Illustrator" programı imajı vektörek hale çevirebiliyor diye hatırlıyorum.

Diğer traftan biraz google yardımıyla Solidworks ile imajların 3d modele çevrilebildiğini öğrendim. Aşağıda güzel bir youtube videosu var. Çok güzel anlatmış arkadaş.

Yapamazsanız imajı bana gönderin uygun bir zamanımda yardımcı olmaya çalışayım. Henüz ben de yeniyim bu yüzden söz veremem ama denerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri