Bu haziranda mezunum ama?

Cevabiniz icin tesekkurler mehmet_ist
O zaman aslinda kendime sormam gereken konu hangi dalda uzmanlasmam gerektigi konusudur.
Onumde 6 kadar bir sure var mezun olmama sizce bu sure zarfinda sunu mutlaka yap dediginiz seyler var mi?Toefl al veya mutlaka uzmanlasmak istedigin konularla ilgili sartnagme teknik dokuman oku gibi?

Millet ne güzel, bilmişce cevap veriyor. Biraz sık dişini 30 dan sonra para kazan kendi işinin patronu ol ve senin gibi düşünen 10 bin kişi gibi !!!!!!!!!! şimdi jeton düştümü... Yurt dışına burda iş bulamayan yada düşük ücreti kabul etmeyen kişiler gider. Taahhüt sektörü sömürü sektörüdür, patron olmadığın sürece para kazandırmaz. Şantiyelerde sürünür durursun. İngilizce rusça bilmesende yurt dışına gidersin merak etme. Köle olmayı kabul ettikten sonra bir efendi mutlak çıkar. Çık git 30 nu gel , yurt içinde olanaklara bak tekrar yurt dışana git sonra tekrar dön yaş oldu 35 yuva yok evlilik yok, sonra bir iş dene bat o sırada birikiminde gitsin. 40 yaşında sevmediğin biriyle zoraki evlilik, orda burda çalışarak bir hayat ve ömür. Anlattıklarım çok mu uçuk geli. Burda arkadaşların anlattıkların masallardan daha gerçekçi ve yaşanmış olaylardır. Madem iki dil biliyorsun gir enerji sektörüne ne işin var Taahhütte, bu sektörde dil bilmeyen vasfı olmayan insanların başka iş bulamadıkları için girdikleri sektördür. Kafanı çalıştır biraz. "İş/mezun sayısı" ortlalamsını al, ona göre hayatını kur. Herkes başarı hikayesini anlatır, kimse başarısızlar ordusunu görmez.

Bu arada başka bir arkadaşta yurt dışında çalışıpta mutlu olmayan kimse duymadım demiş, ahanda ben!!!!!!!!!!!!!!!! ve 100 kişi daha bulabilirim. Şu anda da çalışmaya devam ediyorlar. Arkadaşlar şaka gibisiniz. Şantiye sömürünün en ağır olduğu yerlerdir. Sabahın köründe çalışmaya başlarsın akşama kadar, sonuçta moloz taşımaszın ama beyin yorgunluğu işin süresinin sorumluluğu insan idare etmenin zorlığu o sırada iş yetiştirmek için yaşanan baskıyı hesaba katarsan, maymuna dönersin. Şimdi bazıları çıkar bak ben iki yıl yurt dışında kaldım hiç zor değildi gibi söylerler, tabii insanın hayattan ne beklediğide önemlidir.Bazılarına ekmek soğanda leziz yemektir. Ben hiç kalifiye bir elemanın uzun süre şantiyecilik yaptığınıda görmedim...
Devlet memuru olup pişman olan görmüş arkadaş bende gördüm, çıksa ya kamudan zorla mı tutuyorlar. Ayda 10 milyar versen kamudan ayrılmazlar, içinden biliyorum bakmayın dışarıya kıtır attıklarına... Devlet memurların keyfi fazlasıyla var, 2.500- 3bin lira parayı alıp, her türlü tatil ve sosyal hakkıda iş stresi olmadan yararlanıyorlar...

İşin özü arkadaşım temmuzda kendini yurt dışında bulursun, enkayı tercih et. Bu sırada proje müdürünün inglizceside gözlerini yaşatır ordaki insan kaliteside. Yaptığın işlerde de teknik olarak çığır açarsın!!!!. Şantiyeyi ve şanyiyeceliğide görürsün. O zaman anlarsın ne demek olduğunu.

Son düzenleme:
bencede askerliği aradan çıkar gençsin önünde uzun bbir ömür var inşallah.

Bu arada rus, türki cumhuriyetleri ve araplar harici başka kimlere iş yapılıyorki... Güney afrika falan demeyeceksin umarım... Orası kalan tek yer... Arkadaşım bu 4 yerden ötesi türkiye ve kktc... avrupada yada amerikada şantiyesi olan bir ulusal firmamız yok...
bu firmalarda deneyim yapıp ABB, Schneider, Siemens gibi firmalara yetiştireceksin kendini... O zaman gidersin yurtdışına...

Bu arada başka bir arkadaşta yurt dışında çalışıpta mutlu olmayan kimse duymadım demiş, ahanda ben!!!!!!!!!!!!!!!! ve 100 kişi daha bulabilirim. Şu anda da çalışmaya devam ediyorlar. Arkadaşlar şaka gibisiniz. Şantiye sömürünün en ağır olduğu yerlerdir. Sabahın köründe çalışmaya başlarsın akşama kadar, sonuçta moloz taşımaszın ama beyin yorgunluğu işin süresinin sorumluluğu insan idare etmenin zorlığu o sırada iş yetiştirmek için yaşanan baskıyı hesaba katarsan, maymuna dönersin. Şimdi bazıları çıkar bak ben iki yıl yurt dışında kaldım hiç zor değildi gibi söylerler, tabii insanın hayattan ne beklediğide önemlidir.Bazılarına ekmek soğanda leziz yemektir. Ben hiç kalifiye bir elemanın uzun süre şantiyecilik yaptığınıda görmedim...
Devlet memuru olup pişman olan görmüş arkadaş bende gördüm, çıksa ya kamudan zorla mı tutuyorlar. Ayda 10 milyar versen kamudan ayrılmazlar, içinden biliyorum bakmayın dışarıya kıtır attıklarına... Devlet memurların keyfi fazlasıyla var, 2.500- 3bin lira parayı alıp, her türlü tatil ve sosyal hakkıda iş stresi olmadan yararlanıyorlar...

İşin özü arkadaşım temmuzda kendini yurt dışında bulursun, enkayı tercih et. Bu sırada proje müdürünün inglizceside gözlerini yaşatır ordaki insan kaliteside. Yaptığın işlerde de teknik olarak çığır açarsın!!!!. Şantiyeyi ve şanyiyeceliğide görürsün. O zaman anlarsın ne demek olduğunu.

Ben bu arkadaşa katılıyorum... Şantiye adamı bitirir... Bu dönemde şantiye kaçınılmaz diyebilirsiniz...ki bu doğru... En azından 2 haftadan fazla sürmeyen bir şantiye... Neyse... ,,,,,katılıyorum...
+1:cool:

Askerliği aradan çıkar diyen arkadaşlar dışarıda üç yıl çalışıp gelip bir ay askerlik yapıldığını bilmiyorlar mı? Dönünce yaparsın askerliğini bölümdaşım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,554
Kullanıcılar
450,553
Son üye
bugraaa6606

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri