Bosch WFL 1610 Çamaşır Makinası

Makinemin anakartında bazı siyahlıklar ve yanmalar mevcut kablo bağlantı yerleri erimiş büyük ihtimalle sorun burdan kaynaklanıyor. Şimdi ben bu anakartı nereden temin edebilirim ve ikinci olarakta kabloların bağlantısı için ucunda bulunan plastik aparatta erime mevcut bunu değiştirebilirmiyim?

Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Kartınızdaki hasarlar onarılabilinir,eriyen soketlerde degişir pekte maliyetli degildirler.

Makinemin anakartında bazı siyahlıklar ve yanmalar mevcut kablo bağlantı yerleri erimiş büyük ihtimalle sorun burdan kaynaklanıyor. Şimdi ben bu anakartı nereden temin edebilirim ve ikinci olarakta kabloların bağlantısı için ucunda bulunan plastik aparatta erime mevcut bunu değiştirebilirmiyim?

soket sorun degil .
sorun kartta ve motorun tako Jenaratöründe !
kart onarılabilinir fakat ön panel ya ıslandıgından
yada sıcak soğuk yogunlaşmasından nemden
yada haşaratların kirletmesinden hasar görmüş
öncelikle sebeb tesbit edilip tekrarlamaması için gerekli tedbirleri alınız
motor geriliminin farklı sinyal üretmek için tasarlanmış (tako jenaratörü)ne yüksek voltaj atlamasına neden olmuş mikro işlemçinize hasar vermiş olma olasılıgı çok yüksek (kartın ortasındaki siyah çok bacaklı )malzeme.
kartı bana yollarsan yardımcı olurum.onarılma şansı varsa onarımnı yaparı , yoksa farklı bir kart yolaya bilirim yanlız motorunuzun tako bobinide şu an yanık olma riski çok yüksek motoruda kontrol ettirmelisiniz

Benimle görüşmek isterseniz Google da beyinci ali usta yazın tüm iletişim adreslerime ulaşa bilirsiniz

kolay gelsin

Kartı tamir ettirdim ücret olarak ta 80 lira tuttu (yenisi 130 lira) fakat motordada sorun olabileceğini söylüyorlar o yüzden motoruda değiştireceklermiş... Masraf tamamı 240 lira olacak.

wfl 1610 ana kart jak baglantıları nasıl görüntülü verebilirmisiniz makina tüm fonksiyonları yapıyor ısıtma yapmıyor reziztansı yeni degiştirdim ölcüyorum normal kartda yaptıgım ölcümlerde arızalı elaman bulamadım yinede sizlerin tecrübenizden faydalanmak isterim nerelere baklmam gerekiyor baglantı şeması veya görüntülü resim varsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri