Bosch WFL 1610 Çamaşır Makinası

kihqrs

Üye
Bosch wfl 1610 çamaşır makinam açılışta suyu alıyor ve tam dönmeye başlarken duruyor, 10 saniye sonra tekrar dönmeye başlıyor ve devrini almadan tekrar duruyor ve böyle devam ediyor. Sürekli olarak dönmeye başlar başlamaz duruyor.
NOT:
Yeni evime taşınmadan önce normal çalışıyordu ama nakliyeden sonra bu sorunla karşılaştım. Tam dönmeye başlarken duruyor ve hiçbir işlem yapmaz isem tekrar dönmeye başlıyor ve yine duruyor.

arkadaşım anlattıklarından anladığım sanki makinanın takılı olduğu priz de sorun var gibi başka bir prizden makinayı çalıştır bakalım düzelecekmi ama mümkünse o priz in olduğu yerden değil başka bir yerden ara kablo ile enerji alarak çalıştır kolay gelsin ...

Evet uzatmayla başka prizlerde de denedim ama aynı sorun devam ediyor.

Makinenin test programına girerek kontrol edin.

1 ve 2. fonksiyon düğmelerine basılı tutarken program düğmesini sentetik 30'C konumuna getirin ve bekleyin. Çalışıyor ve program sonu LED'leri yanınca elinizi düğmelerden çekin.(1 ve 2. ye basarken olmazsa 1 ve 3. tuşları deneyin bir ihtimal karıştırıyor olabilirim)

Beyaz renkli 60'C adımına getirip start'a basınca makine 1 sağa 1 sola 50 devirde döndükten sonra pompayı açıp 100 devir dağıtım adımına geçecek ve 800 devire çıkacaktır. 800 devire ulaşınca çalışıyor LED'i söner. Buradan motorda bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Makinenin test programına girerek kontrol edin.

1 ve 2. fonksiyon düğmelerine basılı tutarken program düğmesini sentetik 30'C konumuna getirin ve bekleyin. Çalışıyor ve program sonu LED'leri yanınca elinizi düğmelerden çekin.(1 ve 2. ye basarken olmazsa 1 ve 3. tuşları deneyin bir ihtimal karıştırıyor olabilirim)

Beyaz renkli 60'C adımına getirip start'a basınca makine 1 sağa 1 sola 50 devirde döndükten sonra pompayı açıp 100 devir dağıtım adımına geçecek ve 800 devire çıkacaktır. 800 devire ulaşınca çalışıyor LED'i söner. Buradan motorda bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Dediğiniz işlemi anladığım kadarıyla denedim ama yine bir değişiklik yok tam dönmeye başladığı anda tekrar duruyor. Sıkma programına getirdiğimde ise suyu boşaltıyor ve makineden sesler geliyor ama dönmüyor.

Makinanın tamburu yerinden oynamış bir yere takılıyor olabilir,Amortisörleri var tamburun iki yanında onlardan biri sıkışmış olabilir dönmesini engeller...Dolayısıyla makinanın istiap haddini aşmış gibi dönememesini sağlayabilir.Bir kontrol et..

Makinanın tamburu yerinden oynamış bir yere takılıyor olabilir,Amortisörleri var tamburun iki yanında onlardan biri sıkışmış olabilir dönmesini engeller...Dolayısıyla makinanın istiap haddini aşmış gibi dönememesini sağlayabilir.Bir kontrol et..

Makinemin tanburunun üstünde 2 adet yay normal ve altında bulunan amortisörlerde normal gözüküyor ama amortisörleri gündüz tekrar kontrol edeceğim.

Makinemin anakartında bazı siyahlıklar ve yanmalar mevcut kablo bağlantı yerleri erimiş biraz büyük ihtimalle sorun burdan kaynaklanıyor. Şimdi ben bu anakartı nereden temin edebilirim ve ikinci olarakta kabloların bağlantısı için ucunda bulunan plastik aparatta erime mevcut bunu değiştirebilirmiyim?

Makinanızın elektronik kartında hasarlı bir malzeme var ,

katınızın onarılması gerekiyor!!!

Makinemin anakartında bazı siyahlıklar ve yanmalar mevcut kablo bağlantı yerleri erimiş büyük ihtimalle sorun burdan kaynaklanıyor. Şimdi ben bu anakartı nereden temin edebilirim ve ikinci olarakta kabloların bağlantısı için ucunda bulunan plastik aparatta erime mevcut bunu değiştirebilirmiyim?

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri