Bosch sms58n08tr/50 modeli

KADİR37

Üye
BOSCH SMS58N08TR/50 MODELİ BULAŞİK MAKİNASİ VAR.elimde bundaki sorun su ventilinin açiyor ve açmasıyla kapamasi bir oluyor sonrada makina su almadam çalişmaya devam ediyor sorun nedir acaba su sayıcı sensörü saglam böyle birsey başima gelen oldumu .yada sorunu nasil düzeltebilirim.not. sensör kablusunu cikarinça suyu çok rahat aliyor.kabluyu takinca hemen kesiyur su türbünüde çalişiyor. siz arkadaslardan yardim bekliyorum

ventili manyetize ediniz. yani üzerinden güçlü bir neodyum mıknatıs ile ileri geri bir süre hareket ettirin ve manyetiği artsın.
ustam doğru söylüyorsumuz ama manyetim kablusunu söktüm sonra suyu verdim ülcü alatiyle kontrol ettiginde olçü aletimim bazir kismiyla baktim sesi kesik kesik veriyuduyani işlemini yerine getiriyordo .farkli bir sorun olabilirmi .birde su cebi nereye kadar suyu almasi gerekli .

Ekli dosyalar

• 1704880440926.jpg
    1704880440926.jpg
    400.7 KB · Görüntüleme: 11
ustam doğru söylüyorsumuz ama manyetim kablusunu söktüm sonra suyu verdim ülcü alatiyle kontrol ettiginde olçü aletimim bazir kismiyla baktim sesi kesik kesik veriyuduyani işlemini yerine getiriyordo .farkli bir sorun olabilirmi .birde su cebi nereye kadar suyu almasi gerekli .
Deneme yapmadan bilemezsiniz

Su akış sensörünü değiştirin,Reed rölesi arızalanmıştır.

teşekkürler ustam size bilgi vereceyim bu kunu hakkında
Su akış sensörünü değiştirin,Reed rölesi arızalanmıştır.
ustam doğru söylüyorsumuz ama manyetim kablusunu söktüm sonra suyu verdim ülcü alatiyle kontrol ettiginde olçü aletimim bazir kismiyla baktim sesi kesik kesik veriyordu reed role yani işlemini yerine getiriyordu .farkli bir sorun olabilirmi .birde su cebi nereye kadar suyu almasi gerekli .

Son düzenleme:
Su cebi yarısına kadar su alır ve tuz kutusu üzerinden makineye dolar. Sorun su cebindeki seviyesi değil alınacağı miktar. Tuz kutusu üzerindeki ventili de ölçün.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri