Bosch kompresör boru buzlanması **Fotoğraf ekli**

Merhaba Bosch çift kapılı dolap soğutmayı kestiği için bugün gaz basıldı ana bölme soğukluğu fena değil ama buzluk bölümü normal dolap sıcaklığında(yarım lt su var sadece donacak mi diye koydum hala sıvı sadece soğuk). Ustayı aradığımda buzluk tarafının düzene girmesi için 24 saat süreceğini söyledi şu an yaklaşık 12 saat falan oldu ama esas dikkatimi çeken şey kompresör çıkışındaki borunun ciddi anlamda buzlanma yapması.Nedir yanlış olan bir şey var mı ben mi evhamlaniyorum?
IMG_20240328_000121.jpg

Gaz eksilmemiş borusu kesildiği için gaz dolduruldu.sanirim tıkanıklık vardı.

Merhaba Bosch çift kapılı dolap soğutmayı kestiği için bugün gaz basıldı ana bölme soğukluğu fena değil ama buzluk bölümü normal dolap sıcaklığında(yarım lt su var sadece donacak mi diye koydum hala sıvı sadece soğuk). Ustayı aradığımda buzluk tarafının düzene girmesi için 24 saat süreceğini söyledi şu an yaklaşık 12 saat falan oldu ama esas dikkatimi çeken şey kompresör çıkışındaki borunun ciddi anlamda buzlanma yapması.Nedir yanlış olan bir şey var mı ben mi evhamlaniyorum?Ekli dosyayı görüntüle 106547
Merhaba Bosch çift kapılı dolap soğutmayı kestiği için bugün gaz basıldı ana bölme soğukluğu fena değil ama buzluk bölümü normal dolap sıcaklığında(yarım lt su var sadece donacak mi diye koydum hala sıvı sadece soğuk). Ustayı aradığımda buzluk tarafının düzene girmesi için 24 saat süreceğini söyledi şu an yaklaşık 12 saat falan oldu ama esas dikkatimi çeken şey kompresör çıkışındaki borunun ciddi anlamda buzlanma yapması.Nedir yanlış olan bir şey var mı ben mi evhamlaniyorum?Ekli dosyayı görüntüle 106547
Gazı fazla vermiş olma ihtimali yüksek vakum yapıp tekrar gaz verirse üründe de kaçak yoksa sorun düzelir
Gaz eksilmemiş borusu kesildiği için gaz dolduruldu.sanirim tıkanıklık vardı.
Dolap bosch değil samsung sanki bu arada

Gazı fazla vermiş olma ihtimali yüksek vakum yapıp tekrar gaz verirse üründe de kaçak yoksa sorun düzelir

Dolap bosch değil samsung sanki bu arada
Yok hocam çift kapı Bosch kompresör Samsung bana da ilginç geldi sanırım Bosch üretmiyor kompresörü. Peki buzluk tarafının tam performans calışmaması gaz fazlalığı ile alakalı mı ? Sadece yarım litre su koydum ama tam olarak donmuyor yada sabaha kadar durması gerekiyor tam donması için öğlen koyduğum su skşam olduğunda sadece dış kısmı buz olmuştu içi hala duydu.nedenini merak ediyorum.ayarlar -22 dereceye 2 derece DOLAP BU
IMG_20240329_012745.jpg

Yok hocam çift kapı Bosch kompresör Samsung bana da ilginç geldi sanırım Bosch üretmiyor kompresörü. Peki buzluk tarafının tam performans calışmaması gaz fazlalığı ile alakalı mı ? Sadece yarım litre su koydum ama tam olarak donmuyor yada sabaha kadar durması gerekiyor tam donması için öğlen koyduğum su skşam olduğunda sadece dış kısmı buz olmuştu içi hala duydu.nedenini merak ediyorum.ayarlar -22 dereceye 2 derece DOLAP BUEkli dosyayı görüntüle 106577
Gaz fazla düzgün soğutma yapmaz motoru yorar randimanli devreye girip çıkmaz artı yere su akıtır vakum yapılıp tekrar ürün içinde etikette yazan miktarda gaz verilmesi gerekir akşamdan sabaha çoktan dondurması lazımdı

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri