Bosch 10.8 V şarzlı matkabı kablolu kullanma

skalkir

Üye
Elimde Boch 10.8 V şarzlı matkabım var yılda üç beş defa kullanıyorum ancak içinde bulunan 1.300 x 3 adet pil var devamlı kullanmadığım için bunlar sürekli bitiyor.

Bu aleti laptop adaptörü yada yazıcı adaptörü gibi cihazlarla kablolu olarak kullanabilirmiyim..?

Bana ne önerirsiniz...
Tüm üstadlaran öneri bekliyorum.. bunu kendim yapabilirmiyim..?

Laptop adaptörleri yüksek voltajlı yazıcı adaptörü de önermem. @kaygısız arkadaşımında önerdiği gibi uygun bir smps ile kullanabilirsiniz. Konu belki amperi çok yüksek diceksini buraya gelecektir ancak emin olun daha aşağısı kurtarmaz. Matkap sıkıştığında yada ilk anda torku çok yüksek amper çeker.

Kolay gelsin.

Laptop adaptörleri yüksek voltajlı yazıcı adaptörü de önermem. @kaygısız arkadaşımında önerdiği gibi uygun bir smps ile kullanabilirsiniz. Konu belki amperi çok yüksek diceksini buraya gelecektir ancak emin olun daha aşağısı kurtarmaz. Matkap sıkıştığında yada ilk anda torku çok yüksek amper çeker.

Kolay gelsin.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/12v-5a-serit-led-guvenlik-kamera-adaptoru-171151896
http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/12v-7a-adaptor-led-kamera-adaptoru-165213094

12 v 5a
12 v 7a

bunlar iş görmezmi acaba daha ufak ve daha pratik taşıması kullanması..?

üzerindeki piller 1.3 x 3 adet kitapçığında 1-1,5 amper civarında
biz 5 veya 7 amper kullanacağız olmazmı...??

3 pil ile 10,8 olduğuna göre lion bataryası var. 5 - 7 amperlik adaptörler ile boşta çalıştırabilirsiniz. 1 -1,5 amper deyip küçümsemeyin şarzlı piller yüksek akımlar verebilirler.

Kolay gelsin.

serkan bey mrb.
dün radyo tv tamircisine gittim matkabı kablolu yaptırayım diye adam olaz bu diyor başka bişey demiyor olsa bile astarı yüzünü geçer diyor..!
küçük biyerde durduğum için şimdilik başka altarnetifim yok...
2 amperlik bir makine bulsak bile boyutları ve ağırlığı sorun olur diyor..!
yavsiye ettiğiniz bir link varmı.. kendim bu dönüşümü yapabilirmiyim görüntülü bir serim varsa elinizde..
cevabınızı bekliyorum..

Aşağıdaki "benzer konular"daki linklerin birinde vidyo resim olmalı, daha önce tartışılan bir konu!

Kablolu olur ama calisirken ampermetre ile aradan gecek akimi olc. En iyi bilgi oyle alirsin. Yapamiyorsan 5 amperle dene. Akunun uzerinde yazan 1.3 ah amper saattir. Kapasitedir. Verdigi akimi belirtmez. ************ adresinde bu kavramlarla ilgili ayrintili bilgi bulabilirsin. 20 amper bana cok geldi. 1.3 ah lion batarya icin 20 amper 10c demek ki bu gucte pil pek bulunmaz. Bence 10 amperlik trafo yeter. Dusuk amperli trafo kullanirsan donme gucun azalir. Cok asiri kucuk trafo kullanmissan diyotlaro yakabilirsin. Bence 12v 7 ah aku bagla ama.kablon kalin olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,355
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri