BOP u uzak mesafeye taşımak.

finzaghi76

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba;
Elimde Siemens MM440 hız kontrol ünitesi var. Hız kontrol MCC odasında bulunuyor.
BOP (Basic operatör panel) ünitesini ise kumanda odasına koymak istiyorum. Arada 50-60 metre mesafe var.
Nasıl yapabilirim? Tecrübesi olan var mı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tam emin değilim ama Simens in onunla ilgili aparatı var galiba listeleri incelemek lazım.

canerland doğru söylüyor sankiöyle bişi duymuşdum ama blendajlı kabloyl yapılırmıki acaba ?

6se6400-0MD00-0AA0 sipariş koduyla bopu panoya montaj kiti satıyorlar.Onunla yapabilirsin.

görüştüğüm siemens yetkilisi kitin 15 metre kablolu olduğunu ve daha uzun kabloda randıman alınmadığını falan söyledi
digital inputları kullanarak birşeyler yapmayı deneyeceğim ama bop a nasıl bağlayacağımı kavrayamadım.
rs232 -485 çeviriler de 4 klemens var. rs232 ucu hadi BOP a girecek ama diğer klemensler ne?

diğer uçlar kısa devre olacak. tx ucu ile tx+ kısa devre rx ile rx+ kısa devre olacak...Yanlış hatırlamıyorsam.

siemenste meccut aparat var ben kullandım iyide oldu hem basit

aparatı aldım (Kapı montaj kiti) normal 4 lü kablo ile 22 metre taşıdım problem yok arkadaşlar. çalışıyor.
Herkese teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,363
Kullanıcılar
450,236
Son üye
Ainsley

Yeni konular

Geri