Boost converter 10-60V giriş 48V çıkış

xtert

Üye
Boost converter 10-60V giriş 48V çıkış

şema mı istiyorsunuz nerde bulunurmu diyorsunuz yada bunla ilgili bir sorunuz mu var anlayamadım.

Boost converter 10-60V giriş 48V çıkış alabileceim bir devre yapmaya çalışıyorum. giriş gerilimini bir bldc generatör yardımıyla alacağım değisken olucak. 48 v luk bir bldc ve buradan aldığım gerilim ile 48V luk bir akuyu sarj edeceğim. Devrede kullanacaım elemanların deerlerini ve anahtarlama elemanının PWM dalgasını geribeslemeli olarak nasıl belirleyebilirim.

sanırım elektrikli bisiklet mototru kullanıyorsunuz burdanda aküyü şarj edeceksiniz bence hazır bir tane devre alın derim devrreyle uyraşmamış olursunuz sizde bakmışsınızdır ama googlen Boost converter 10-60V giriş 48V çıkış diye aratınca birçok hazır devre çıkıyor....bence nacizhane tavsiye...kolay gelsin...

tesekkur ederim ama kendim tasarlamam lazım devreyi hazır alamam

tesekkur ederim ama giris gerilimim sabit olmadığından surekli giris ve cıkıs gerilimini karsılastırıp anahtarlama frekansımı değistirmem lazım bunu nasıl yapmam lazım asıl sorum bu. bu arada opamp veya PI kontrolle yapacaımı biliyorum ama devre semasını yapamıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri