Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş Özelleştirildi [HABER]

ExpinceR

Üye
Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'ye (TEDAŞ) bağlı Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş'nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin özelleştirilmesine ilişkin nihai pazarlık görüşmeleri sonuçlandı.

İhaleyi 2 milyar 990 milyon dolarla İŞKAYA-MMEKA Ortak Girişim Grubu kazandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında, Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan ihaleye 10 firma katıldı..

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş, İstanbul ili Rumeli Yakasında faaliyet gösteriyor. Söz konusu elektrik dağıtım şirketinin abone sayısı yaklaşık 4 milyon, elektrik tüketim miktarı 18,4 kilovat saat, kayıp kaçak oranı ise yüzde 9,7 civarında bulunuyor.

-İHALEYE KATILAN FİRMALAR-
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş'nin özelleştirme ihalesine katılan teklif sahipleri şöyle:

1- Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.

2- Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.

3-Park Holding A.Ş.

4- Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

5- Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.

6- Eti Gümüş A.Ş.&Söğütsen Seramik Sanayi İnşaat Madencilik İthalat İhracat A.Ş. Ortak Girişim Grubu

7- İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-MMEKA Makine İthalat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu

8- KCETAŞ-AYEN Ortak Girişim Grubu

9- Aksa Elektrik Perakende Satış A.Ş.

10-
IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2010/08/09/bogazici_elektrik_ozellestirildi

Forumda bazı üyeler için önemli olabilceğini
düşündüm ve Haberi paylasmak istedim..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,412
Kullanıcılar
450,321
Son üye
qvpngell

Yeni konular

Geri