BL-USBMach v2.0 D2103 "USBMach communicate error" hatası alıyorum

Herkese merhaba,

BL-USBMach v2.0 D2103 satın aldım ve iletişim ve Reset butonu ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Problem şu:

USBMach bilgisayara bağlı değilken Reset butonunun sağ tarafında "Emergency Mode Active" yazısını görüyorum. mach3 yazılımında reset butonuna bastığımda çalışıyor ve klavyeden oklara bastığımda değişen eksen değerlerini görebiliyorum.
BL-USBMach v2.2 plugini seçip USBMach'ımı bilgisayara bağladığımda "USBMach connected" yazıyor. Sorun şu ki, sıfırlayamıyorum. Mach3'te Reset butonuna bastığımda "USBMach communicate error" diyor.
Estop'ta "Active Low" arasında geçiş yapmaya çalıştım ama sonuç aynı. "Active Low" seçeneğini true yaptıktan sonra kaydetmeye çalıştığımda mach3 programı donuyor ve çöküyor.
Windows 10'da sistem çalıştırıyorum, sorun olabilir mi? Ya da belki yanlış dll plugini?
Kartı taktığımda aygıt yöneticisinde herhangi bir değişiklik göremiyorum. Sorun olabilir mi?

Mach3 kartına herhangi bir motor veya herhangi bir şey bağlı değil, farklı kaynaktan güç vermiyorum, PC'ye sadece Usb bağlı.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

1. Windows 10 kullanıyorsanız XP de deneyin
2. Kartınız, ekteki kartın aynısı mı?
3. Ekteki .dll dosyası aynısı mı? Değilse bunu deneyabilirsiniz
4. Ekteki Mach3M.xml dosyası ile deneyin.

Son tavsiye:
üzerinde paralel port olan main board alın, WindowsXP yükleyin ve parelel port Mach3 kartı alın, kurtulun.
Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• BL-UsbMach-V22.zip
    104.3 KB · Görüntüleme: 29
  • USB+MACH3接口板(BL-UsbMACH-V210)使用说明+.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 24
  • Mach3Mill.zip
    16 KB · Görüntüleme: 21
1. Windows 10 kullanıyorsanız XP de deneyin
2. Kartınız, ekteki kartın aynısı mı?
3. Ekteki .dll dosyası aynısı mı? Değilse bunu deneyabilirsiniz
4. Ekteki Mach3M.xml dosyası ile deneyin.

Son tavsiye:
üzerinde paralel port olan main board alın, WindowsXP yükleyin ve parelel port Mach3 kartı alın, kurtulun.
Kolay gelsin
Merhaba,
Kart resmi ve versiyonu ektedir. Dediğiniz şeyleri denedim fakat sonuç yok, sadece Windows XP de denemem gerekiyor.
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• f2a66738-eefc-47f5-bf63-20c8694bd0bd.jpg
    f2a66738-eefc-47f5-bf63-20c8694bd0bd.jpg
    122.3 KB · Görüntüleme: 16
  • 9d802375-f1ab-487c-9453-c93a221f6d23.jpg
    9d802375-f1ab-487c-9453-c93a221f6d23.jpg
    147.8 KB · Görüntüleme: 15
Ayrıa, Mach3 ü tekrar yüklemeniz faydalı olabilir.
Çoğu zaman bu çözüm olabiliyor
Ancak sonuç alamazsanız bu kartlarda israr etmeyn, (çin malı olduğunu unutmayın)
forumlarda benzer sorunlar defalarca dile getirilmiş çözüm bulunamamış, bazı sistemler çalışıyor, bazıları çalışmıyor.

Ekteki farklı .dll dosyasını da deneyebilirsiniz

Önceki mesajdaki son tavsiyemi dikkate alın derim.

Ekli dosyalar

• UsbMach.zip
    102.2 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Ayrıa, Mach3 ü tekrar yüklemeniz faydalı olabilir.
Çoğu zaman bu çözüm olabiliyor
Ancak sonuç alamazsanız bu kartlarda israr etmeyn, (çin malı olduğunu unutmayın)
forumlarda benzer sorunlar defalarca dile getirilmiş çözüm bulunamamış, bazı sistemler çalışıyor, bazıları çalışmıyor.

Ekteki farklı .dll dosyasını da deneyebilirsiniz

Önceki mesajdaki son tavsiyemi dikkate alın derim.
Hepsini denedim fakat sonuç yok...
Mach3 girişinde herhangi bir .dll seçmezsek olur mu acaba, öyle yapınca(girişte no device diyip kartı takınca 'USBMach connected' mesajını alıyorum) reset butonunda sorun yaşamıyorum.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, bahsettiğiniz diğer kart hangisi acaba linli var mı?

Hepsini denedim fakat sonuç yok...
Mach3 girişinde herhangi bir .dll seçmezsek olur mu acaba, öyle yapınca(girişte no device diyip kartı takınca 'USBMach connected' mesajını alıyorum) reset butonunda sorun yaşamıyorum.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, bahsettiğiniz diğer kart hangisi acaba linli var mı?
Aşağıdakiler kafanızı karıştırmasın, bilgi olarak veriyorum

Paralel kartların tek limiti giriş sayısı, her paralel port en fazla 5 girişi kabul ediyor Emergency Stop, 3 eksen için Home Switch kullanınca geriye 1 giriş kalıyor, sisteminize yeterse mesele yok.
Yetmezse, bilgisayarınıza 2.LPT prt kartı takmanız lazım, onlarda ucuz15-20$ civarı, 2.port optik izoleli giriş kartlarıda 15$ civarında.

Ancak dediğim gibi ne için kullanıcaksanız yazın, beraber değerlendirelim.

Linkini verdiğim ürünü bir çok firma satıyor:

https://www.hobimekatronik.com/urun/mach3-uyumlu-5-eksen-cnc-kontrol-karti-lpt

https://www.ciceksepeti.com/mach3-5...ti-step-motor-surucu-paralel-port-kcm63380369

Son düzenleme:
Aşağıdakiler kafanızı karıştırmasın, bilgi olarak veriyorum

Paralel kartların tek limiti giriş sayısı, her paralel port en fazla 5 girişi kabul ediyor Emergency Stop, 3 eksen için Home Switch kullanınca geriye 1 giriş kalıyor, sisteminize yeterse mesele yok.
Yetmezse, bilgisayarınıza 2.LPT prt kartı takmanız lazım, onlarda ucuz15-20$ civarı, 2.port optik izoleli giriş kartlarıda 15$ civarında.

Ancak dediğim gibi ne için kullanıcaksanız yazın, beraber değerlendirelim.

Linkini verdiğim ürünü bir çok firma satıyor:

https://www.hobimekatronik.com/urun/mach3-uyumlu-5-eksen-cnc-kontrol-karti-lpt
Sadece hobi amaçlı yapmak istiyorum 5 ekseni, 3 ekseni yaptım(farklı kart ile) bunu da denemek istedim.

Yapmak istediğim aşağıdaki linkte yer almaktadır:
https://www.instructables.com /DIY-Desktop-5-axis-CNC-Mill/

Fakat mach3 kartları ile hiç deneyimim yok açıkçası.

Girişler yeterli olacaktır büyük ihtimalle.
Acaba paralel portlu bu kart ile sorun olur mu?
Örnek olarak fusion 360 windows xp'de çalışmayacaktır bildiğim kadarıyla, veya diğer driver hataları?
Bir de bu kart aynı mı acaba:
https://www.direnc.net/5-eksen-cnc-kontrol-karti-step-motor-surucu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sondan başlayayım,
Evet ditenç.net tekı ürün de aynı.
Mach3, paralel port haberleşmesi için yazılmış bir program, genellikle giriş sayısı uyetersiz kaldığı için ve daha sonraları, "yeni" bilgisayarlarda parelel port kartı olmadığı için USB ve Ethernet kartları ile kullanım başladı USB kartLarında (sistemden dolay) fazla "gecikme" olduğu için ve birçok kart problemli oluyor doğrusu Ethernet, (çin malları hariç) kullanılabilir.

Paralel port kartları üreticinin veya sizin bir hatanız olmazsa, hiç problem çıkarmaz.
Rahatlıkla kullanabilirsiniz, yalnız XP ve paralel portu olan bilgisayar şart.
Mach3 yüklenen bilgisayar, bu işe "ithaf" edilecek, ekran koruma başta olmak üzere, arka planda çalışan hiç bir program, virüs tarama v.s. olmayacak.

Son düzenleme:
Sondan başlayayım,
Evet ditenç.net tekı ürün de aynı.
Mach3, paralel port haberleşmesi için yazılmış bir program, genellikle giriş sayısı uyetersiz kaldığı için ve daha sonraları, "yeni" bilgisayarlarda parelel port kartı olmadığı için USB ve Ethernet kartları ile kullanım başladı USB kartLarında (sistemden dolay) fazla "gecikme" olduğu için ve birçok kart problemli oluyor doğrusu Ethernet, (çin malları hariç) kullanılabilir.

Paralel port kartları üreticinin veya sizin bir hatanız olmazsa, hiç problem çıkarmaz.
Rahatlıkla kullanabilirsiniz, yalnız XP ve paralel portu olan bilgisayar şart.
Mach3 yüklenen bilgisayar, bu işe "ithaf" edilecek, ekran koruma başta olmak üzere, arka planda çalışan hiç bir program, virüs tarama v.s. olmayacak.
Çok teşekkür ederim, yolladığım linke bakma fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama o projeyi yaparken aklınıza gelen herhangi bir sorun olabilirmi paralel port veya windows xp'den kaynaklı?
Tekrardan teşekkürler...

Çok teşekkür ederim, yolladığım linke bakma fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama o projeyi yaparken aklınıza gelen herhangi bir sorun olabilirmi paralel port veya windows xp'den kaynaklı?
Tekrardan teşekkürler...
Gönderdiğiniz linke tabiki baktım, evet bu olur, her aşamada sorabilirsiniz ama önce internetten biraz araştırma yaparsanız daha kolay ilerlersiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri