Bir Teknikerin İş Görüşmesi

KANUNI

Üye
Efendim İlanda şöyle yazıyor Makina montajlarını yapacak, arızaları giderebilecek,analitik düşünebilen, insan iletişiminde başarılı, mesleğinde 5 yıl deneyimli, ahlaklı çalışmayı seven dürüst Elektrik ElektronikTekniker aranıyor
telefon trafiğinde yaşananlar
Alo merhabalar ilan için aramıştım geçerlimi acaba
--tabiki geçerli
cv mi yolliyayım yüz yüzemi görüşeceğiz
-- yabancı dilin varmı ?
var
--elektronik kart tamiri ?
yaparım
--uzun yol deneyimi, ve şehirler arası seyehata engelin varmı ?
bir sorunum yok
--- ozaman siz bir cv yollayın ben bir değerlendireyim. ha unutmadan şartlar hakkında bilgi vereyim 600 tl ücret + agi +ssk

Allah razı olsunda ben asgari ücret beklemiyordum
--af edersin sen benim aradığım elemanmısın peki ?
yahu asgari ücrete sen ne adamı arıyorsunki ?
--sen şuanda kaç para maaş alıyorsun ?
1700
-- işci lazımsa benide ara ne istiyorsun kardeşim bir ev birde arabamı ?
kardeşim el insaf aradığın özellikler yükleyeceğin sorumluluklar, benim sana kazandıracağıma senin bana layık gördüğüne bak hakmı ?
--işine geliyorsa kardeşim elimi sallasam ellisi
haysenin elini ve telefon kapanır :)
yorumsuz abiler :)

Bedava emekçi arıyor. 600 liraya belki bir emekli bulabilir.

Şaka gibi, 5 yıl deneyimli teknik personel 600 liraya çalışır mı? Hangi galakside yaşıyor bunlar?

evet şaka gibi ama malesef işverenler nerdeyse üste para isteyecekler.

İş verene göre 1.700 lira (nerdeyse en düşük memur maaşı) lüks bir fiyat ki görüşmede kişiyi alaya alıyor, vasıfsız en düşük memurun aldığı maaşı vermekten bile aciz kişilerin işveren olduğu bir sektör var malesef.

Bu ilan bi gazetede mi çıktı yoksa kariyer sitelerin de mi?

sitede bağıs toplayalımda bir ay çalışsın s...fiz herif hem biz 700 de verebiliriz:))))

Teknik okullar ve uğraşanlar cezalandırılıyor...idari bölüm oku fotokopi çek, 1800 tl maaş....meslek lisesine gittiğim ilk güne lanet etmeye başladım...böyle olmamalıydı....

Maalesef kitaplara ve forumlara düşmüş bilgi para etmiyor. Kendinizi geliştirip daha önce yapılmamışı yapıp ticari ürün geliştirmek bilginiz, hayal gücünüz, azimli olmanız dahilinde sizin elinizde. Meslek liselerinde paranın nasıl kazanılacağı öğretilmez, öğretecek öğretmen bulamazsınız zaten. Sadece temel bilgiler verilir.

arkadaşlar bu olay gerçekmi bilmiyorum ama benim de başıma geldi eskişehirliyim kıvanç döküm fabrikasında telefonda da değil yüz yüze dialogları yaptım
yani bu şekilde eleman arayanlar çok

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri