bir sanatkarı en çok kahreden

penseyi takan elektrikçiyim derse olacağıda böyledir .devlet bu işlerle uğraşanları ehliyetlemelidir .elektrikçilik bitti artık bu pensecilerin yüzünden bence ....artık bırakacağım inanın bu işleri okuyana iş yok ama hiç bişey bilmeyen vasıfsız olduğu halde kendini bir pense takıp vasıflı göstermeye çalışanlardan dolayı...esas kaymağıda inanın bunlar yiyor zaten ....BU MESLEK BU KADAR VASIFSIZLAŞTIRILMAMALIDIR ....

aynen öyle abi katılıyorum ....

Elektriğin Sanatkarı Olmaz! Ha,ustası, Kalfası,Usta Öğreticisi Yok Bilmem Çırağı Gibi Gülünç Fasıfları hiç Olmaz!

Elektrikten Hiç Anlamayan Bi Genç Çocuğu Alıp Okulda Bazı Kitaplar Okutarak Teknisyen Yada Tekniker de Yapamazsın. Yapılamaz Zaten! Yine Ünv Sınavlarında Bi Kaç Fazla Soru Çözen Bi Genç Çocuğu Alıp Dört Yılda Mühendis Hiç Yapamazsın! ...........

Bizim geleneklerimizde AHİLİK uygulaması vardır... Usta-kalfa-çırak ilişkisi vardır... Meslekler bu şekilde gelişmiştir. Gerçek ustalar bu şekilde yetişmiştir. Bence hiçte GÜLÜNÇ sıfatlar değiller...

Hiç kimse doğuştan elektrik ustası, teknisyeni, teknikeri veya mühendisi olamayacağı için; mecburen EĞİTİMLE bu vasıflara ulaşılabiliyor.

Deseydiniz ki, "eğitim sistemimiz yeterli olmadığı için, MEB tarafından verilen ünvanlar, tek başına bir şey ifade etmiyor" size katılırdım.
Bizler uygulamacıyız. Bilim adamı değil... Bizim işimiz "Elektrik Bilimine" hizmet etmek değil !
Bu ünvanlar, uygulamacıların teknik yeterliliklerini göstermek için varedilmiş seviye göstergeleridir. Genel anlamda bakıldığında, amacına ulaşamamış olduğunu söyleyebilsekte... Hak verirsiniz ki, mühendisten çırağa uygulayıcılar olmasaydı, şu anda okuduklarınızı görmenizi sağlayan, elektrik enerjisine ulaşamayacaktınız...

Bilmem anlatabildim mi ? :)

Ajdar arık konusuna değinen arkadaşı tebrik ederim. Çok güzel özetlemiş

Sayın Turgay Kardeşim,

Siz Yakındığınız Konuya Attığınız Başlık Zaten Problemli:)

Elektrik Bilimi Ve Sanat Birbirinden Tamamen Farklı Şeylerdir.
Elektriğin Sanatkarı Olmaz! Ha,ustası, Kalfası,Usta Öğreticisi Yok Bilmem Çırağı Gibi Gülünç Fasıfları hiç Olmaz!

Elektrikten Hiç Anlamayan Bi Genç Çocuğu Alıp Okulda Bazı Kitaplar Okutarak Teknisyen Yada Tekniker de Yapamazsın. Yapılamaz Zaten! Yine Ünv Sınavlarında Bi Kaç Fazla Soru Çözen Bi Genç Çocuğu Alıp Dört Yılda Mühendis Hiç Yapamazsın! Bü Ülkede Rezonansı Uygulamada Anlatabilen 20 Tane Elekt Mühendisi Bulamazsın Malesef... Ajdar Anık Gibi Şempanzelere Bu Ülkede Makine Mühendisi Diploması Verilmişse Bu Ülkenin Eğitim Sisteminde Saygı Duyulacak Hiç birşey Yok...
Son Olarak;Elektrik Bilimi Dünyanın Dengesine Yön Veren Kutsal Bir Bilim Dalıdır Ve Bu Ülkenin Gelişmesini İstemeyen İçerdeki Otorite Bu Bilim Dalının Ciddiyetini Gözümüzde Pasifize Etmek İçin Böyle Çırak Usta Gibi Salak Salak Unvanları Hayatımıza Sokmuşlardır. Umarım Saydığım Belgelere Sahip Arkadaşlarımız Kızmamışlardır Sadece Elektrik Biliminde Bu Tür Unvanların Olamayacağına Dikkat Çekmek İstedim Amacım Kimseyi Kırmak Falan Değildi. Saygılarımla...
Yorumunuza katılıyorum.ÖSYS ile üniversitelere girişten sonra intibak eğitimi olsa veya Uçak Elektrik-Elektronik Fakültesinde olduğu gibi lisans diplomasını bitirince değil 2 yıl tecrübe kazandıktan sonra vermeleri.Böyle uygulamalarla daha sorumlu bireyler olur düşüncesindeyim.

Yüksekte ve düşme tehlikesi olan yerlerde Voltmetreyle ölçüm yapmak gerek. kontrol kalemi yanlış seçim bence.

En son kofreya bıçaklı buşonları eliyle takanı gördüm. Naapıyorsun arkadaş dedim. Biz işin ustasıyız dedi :)

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri