bir lambayi 3 veya daha fazla yerden kontrol

electrics

Üye
bir lambayi 3 veya daha fazla yerden neyle ve nasil kontrol edebiliriz???

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu soruyu daha önce de sormustum ama net bi cevap alamadim,soru 1:
deviyatör tesisatinda 2 tane normal anahtar bir tane de ara bir anahtar var anladigim kadari ile, benim ara anahtar dedigim şey anahtar olmali ki olmaz ise ara bir buat gibi bişey olur ve vaviyen anahtar görevi görür öyleyse bu anahtar nasil bi şey ve piyasada satiliyor mU?
soru 2: 4 veya daha fazla nasil kontrol edilir???

İki ayrı yerden bir adet lambayı kontrol için 2 adet vavien kullanılır. Üç yerden kontrol için
vavien anahtarlar arasına deviyatör kullanılır.deviyatörleri istediğin sayıda kullanabilirsin.
Kontrol noktası artmış olur böylelikle.
İmpuls anahtarlar var. bunları kullanmak daha avantajlı.İstediğin kadar butonu paralel bağla ve bunu impuls anahtara bağla.impuls anahtarada lamba bağla.

AD2BC9AFA74947AC827A31EC7CCC9964.gif

arkadaşlar şekilde bağlantıda yanlışlık varsa kusura bakmayın ama deviyatör iki adet vaviyen ile bağlantısı böyle olması gerek bu deviyatörleri istediğimiz kadar çoğalta biliriz

Step röle de kullanabilirsin. Sonsuz sayıda anahtarla aç kapa yapabilirsin. Paralel olmak kaydıyla birçok lambayı yakıp söndürebilirsin... Step röle sistemini özel villalarda, buatsız sistemlerde tercih ediyorum...

darbe akımı anahtarı diye biliyorum ben bu ürün sayesinde sayısız anahtar ile kumanda edebilirsin lambalar.

darbe akım anahtarı kullan istediğin kadar yerden bir veya daha fazla lambayı kontrol edebilirsin internette ara karşı bolca çıkar

Merlin Gerin Multi 9 darbe akım rölesini kullanarak istedigin kadar yerden kontrol edebilirsin.Fiyatıda oldukça ucuz

kardes ınpus role ıle ıstedıgın kadar anahtar ıle yakıp kaptabılırsın

evet aynen impuls röle kullanacaksın anahtar yerinede istediğin kadar liht buton

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri