binamız çok eski ne yapsam bilmiyorum? toprak konusunda..

Sanırım daha elektrik işinde çok yenisiniz...

Saksıdaki toprak ile topraklama olmaz.kerbiç evde duvar kullanılarak da olmaz. önce toprağın direnci ölçülür.

sonra uygun sayıda çubuk çakılır. bırakın saksıyı kuru toprak bile olmaz kum asla olmaz...

siz mühendissiniz galiba :) mühendisler gibi konuşmuşsunuz aynı ama biz ustalar mühendislerin dediğinin 4 te 1 ini yaparız sorarlarsada yaptık abi tamam deriz :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
siz mühendissiniz galiba :) ama biz ustalar mühendislerin dediğinin 4 te 1 ini yaparız sorarlarsada yaptık abi tamam deriz :)

Bence 'ben ' de biz deme ;) ayrica topraklama dedigin bakırla olur demirle degil .

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Formda resmini görmüştüm size de ordan ilham geldi herhalde :D

Forumdakini bulamadım ama rsim buydu ve pet bardağı gösteren oka topraklama yazılmıştı :D Bi denemek lazım toprak sonuçta canlı bitkiler canlı, telepati ile belki topraklama gerçekleşir :D
QKllMZh.jpg
Birazda tuzlasa tamamdır.:)

Elektriğin en önemli mevzusu nedir diye bana sorsalar ben direk topraklama derim ; EML öğrencisine ÜNİVERSİTE öğrencisine tabiri caizse kafasına vura vura öğretmek lazım bu işi .........

Elektriğin en önemli mevzusu nedir diye bana sorsalar ben direk topraklama derim ; EML öğrencisine ÜNİVERSİTE öğrencisine tabiri caizse kafasına vura vura öğretmek lazım bu işi .........
Bir dönem boyunca hocamız bize sadece topraklamayı anlattı.Hatta topraklama ve topraklamak bile aynı şeyler değildir diyordu . Sağolsun kafamıza kazıdı işin ciddiyetini.

arkadaşlar 6 senedir ben elektrikçiyim kablo çekmeye üşenip böle bi soru sorduğum için hemen rencide etmişsiniz :) bende şuna karar verdim bi şekilde odanın penceresinden kabloyla aşağı inip bahçeye demirle çakacağım kabluyo evden falan çekemem görüntü kirliliği oluşur çünkü elimde meğerde yok toprak ölçümüde yapamam deiğim gibi bahçeye çakarım demirle olur biter
kardeş senin özrün kabahatinden büyük..bu seferde demirle yapacam diyorsun..demirle topraklama olmaz...bakırla olur bakırrrrrrrrrrrrrr......6 senede daha bunu öğrenemedin mi? bence sen bu forumu iyice takip et..ve topraklama bölümünü baştan sona oku...kendini geliştir..saygılar...

siz mühendissiniz galiba :) mühendisler gibi konuşmuşsunuz aynı ama biz ustalar mühendislerin dediğinin 4 te 1 ini yaparız sorarlarsada yaptık abi tamam deriz :)
vayyyy vay vayyy....elektrik profösörü sanki mübarek...o kadar çok biliyosun ya bir de mühendisin dediğinin 1/4 yapıyo arkadaş...bence sen mühendisin dediği laftan dışarı çıkma...yoksa bu pet bardağın içine toprak koyup topraklama yapıp çok ailenin ocağına incir ağacı dikersin...

vayyyy vay vayyy....elektrik profösörü sanki mübarek...o kadar çok biliyosun ya bir de mühendisin dediğinin 1/4 yapıyo arkadaş...bence sen mühendisin dediği laftan dışarı çıkma...yoksa bu pet bardağın içine toprak koyup topraklama yapıp çok ailenin ocağına incir ağacı dikersin...
% 75 kalan kısım da herhalde TÜRKİYE de elektrik kazaları sonucu ölen insanların izahı olsa gerek :)

4 te birini yapıyor olabilirsiniz birşey diyemem ama saksıdaki toprak ile yapılan topraklama mühendisin dediğinin 1000de biri olur.

bu arada demir de asla olmaz. elektrikte iletkenlik önemlidir bunu bilmeniz gerekirdi. bakır veya sağlam galvaniz çubuk olacak.

Saskıya topraklama yapan usta hiç görmedim :)

Saygılar...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri