Binadaki elektrik kaçağı

poyrzz

Üye
selam arkadaslar biraz önce bir arkadasım bir elektirk işi için beni çagırdı gittigimde binanın girişinde bir sigorta panosu var.ve bu pano elektik kaçırıyor yani el vurdugumuzda titretiyor.ne zaman oldugunu sordum 2 gün oldu dediler .bende sordum iki gün önce buraya bir mudahalede bulanan yada bir alıcı falan bağlatan oldumu diye sordum.tedaş bu ara kolidorun elektirigi kesip yeniden bagladı ondan sonra böyle oldu dediler.şimdi benim bu kagagı gidermem için ne yapmam gerek.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
nötr ile fazın yerini değiştirmen lazım...

çok teşekkür ederim bende öyle düşünmüştüm ama yinede bir uzmandan yardım almak en isiyi bin biliyorsanda bir bilene danış.

arkadas sorun hala devam ediyor arkadasın söyledigi gibi fazla nötür yerini degiştirdim bu sefer hiçç çalışmadı saat ne yapacagımı şaırdım acil yarım ederseniz sevinirim.

acillen elektrikçi çağır kolay gelsin.

:)))) hep böyle olur zaten, düzeltecem diye el atar hepten ellerine yüzlerine bulaştırıp sonra teknik ekip çağırırlar. Bu durumu bir kez daha kanıtladığınız için teşekkürler sayın poyyrz

nötrü toprak diye gövdeye bağlamış olabilirler.toprağada nötr diye kullanmışlardır.kontrol edersen iyi olur.slm

SEN GIT ELEKTRIKCIYI CAGIR EN KOLAY YONTEM

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri