bilgisayar yöneticisi??

zelio87

Üye
merhaba
işyerimdeki pc ye program yükleyemiyorum ve cesitli kısıtlamalar var.bilgisayar yöneticisi degilsiniz diyor. bunlardan kurtulmak icin ne yapmalıyım..en azından program yüklesem iyi olur.tşkler

İşletim sisteminde sınırlı kullanıcı profiliniz var sanırım. Denetim masasından kullanıcı hesapları bölümüne girip hesabınızı yönetici hesabı şeklinde yapılandırmanız gerekiyor. Ancak bu işlemi yapabilmek için yönetici olarak oturum açmanız gerekli.

ve malesef bilgisayar yöneticiniz bu hesabı şifrelemiştir. Yöneticinz ile görüşerek ondan izin alabilirsiniz.

Şifreyi bilmiyorsan Kırdırma imkanın olursa kırdır yoksa format ister bilgisayarın.

bılgısayarda kullanıcı hesabı acılıp yonetıcı secılmıs sıfre konulmus o yuzden hıcbır ıslem yapamıyosun arkadsların dedıgı gıbı sıfreyı bılıyosan hesabı degıstırırsın bılmıyosanda format atman gerekır kırılıp kırılmıycagı konusunda bılgım yok

DENETİM MASASI BİLE ACILMIYOR MALESEF.

Admin Pc nin İp ayarları Ağ ğayarları ve etki alanı ayrlarını yaparak kullanıcının kullanması gereken programları kurar ve kullanıcıya kısıtlı olarak teslim eder. Her bir Pcnin Ağda sayısal olarak sabit bir adresi vardır buna ağ yazıcıları ve ağ sürücüleri dahildir. Pcler birbirlerini bu adresler sayesinde bulur yetkisi dahilinde okurlar/yazarlar. Bu ayarlarda yapılacak yetki dışı bir değişiklik bütün ağ trafiğini sekteye uğratacağından kulanıcılara kısıtlı olarak verilirler bu yüzden siz admin şifresi olmadan program kuramazsınız. Format atarak kurtulursunuz ama ağa ve etki alanınına sizi adminden başka kimse bağlayamaz yani format çözüm değildir çözüm admin e rica edip programı kumasını sağlamaktır. eğersakınacası yok ise kurar.

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,200
Son üye
yasaryasar2234

Yeni konular

Geri