Bilgisayar müh. mi? Medikal mi?

asewq10

Üye
ben şu anda düz lise say öğrencisiyim ilerde bilgisayar müh. Düşünüyordum ama bir yakınımız bana medikalcilik diye bir mesleğin olduğunu anlattı aslında kafama yattı ama bu meslek hakkında fazla bilgim yok bana yardım ederseniz sevinirim
işi zor mu iş bulma olanağı ne gibi soru(n)larım var
şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
bıyomedıkal bolumu saglık sektoru tıbbı cıhazların onarım ve Bakım alakalı bır bolum parası temız bır ıs tavsıye ederım.

Ben de tavsiye ederim ,ama biraz sermaye gerektiriyor... Maaşlı çalışma diğer branşlardan farklı değil... Yalnız ortaklık ,servislik gibi işler çok iyi paralar kazandırıyor... Yüksekokul okuyup bu sektörde çalışan öğrencilerimden biliyorum...

Son düzenleme:
Öncelikle ilgi alanların doğrultusunda bir mesleğe yönelmeni tavsiye ederim. Son sınıfa gelmiş bir öğrenci olarak, yakınlarımın tavsiyeleri sebebiyle yerleştiğim bölümümde bugüne kadar (öğrenim esnasında) çok sıkıntı çektim. Bilgisayar mühendisliği sana daha zevkle okunabilir geliyorsa tercihini bu yönde kullan; fakat bu tercih aşamasına gelene kadar her iki mesleği ve öğrenim sürecini derinlemesine araştırmak yararına olacaktır. Öte yandan biyomedikal, benim bu sene bitirme projesi alarak yöneldiğim, kendimi geliştirmek istediğim ve ileride mesleğim olmasını umduğum alandır ve ben de tavsiye ederim.

teşekkür ederim bu bilgiler için bir de bu konuyu rehber hocam ile konuşayım

Ben, bayram ziyeretımde, sızın özellıklerınızde, l,se son sınıfda genc bir yeğenimle aynı konuları konusdum ve aynı önerıde bulundumdu. Bence, bu gün herkes bülgisayar bılıyor ve bılmelı, ılanlara bakarsanız, bütün işkollarında, "bilgisayar ve yabancı dil" özelliklerı aranıyor.T ıp elektroniğide, zaten bünyesınde elektronik ve bılgisayar konularını kapsar ve birbirini tamamlar. Bence, iş sahası çok ve devamlı artan bır iş koludur.

önce aynanın karşısına geç ben ne olmak istiyorum? ne iş yaparsam zevk alırım gibi sorular sor kendine...ikiside güzel meslek...ikisindede maddi manevi olarak memnun kalabilirsin...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri