Bilgisayar kasası (usb şasesinden) çarpılma

Arkadaşım bu sorunu çözmedin mi hala. çözdüysen bizle paylaşırmısın

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bilgisayarında Bulunan Power Supply'nin içine gelen Fazla AKIM yani WATT'ı İstediği Degere Düşüremediği İçin Fazlalıgı Dısarıya Atmak Zorunda Kalıyor. Bu yüzden size tavsiyem. Power Supply'inizi Degiştirin. Oda olmadı ise Kacak Akım Rolesi kullanın Fakat Bir noktaya iyi deginin. Anakarttınızda EGER Kacak var ise Elektrik carpması mümkün.

Sürekli Çarpıyorsa topraklama ile alakalı olabilir. eğer dokunuyorsa statik elektrik gibi,anakart,usb girişleri,PSU'da sorun olabilir...

usb çıkışı 5volt 200ma'dır.

Sürekli Çarpıyorsa topraklama ile alakalı olabilir. eğer dokunuyorsa statik elektrik gibi,anakart,usb girişleri,PSU'da sorun olabilir...

usb çıkışı 5volt 200ma'dır.
yahu biz bu kadar açıklama yapıyoruz soruyu soran arkadaş nerdede. sorunu çözdü çözmedi mi bilmiyoruz.

Arkadaşlar kusura bakmayın yazmakta geciktim. Bilgisayar sürekli çarpmıyor ara ara dokunma gerilimi çarpıyor. Statik elektriğe benzer bir durum var. Bir de usb takınca her zaman değil de zaman zaman yeniden başlıyor. Kasayı açıp detaylı inceleme yapıcam da 10 gündür mdr. yrd. arkadaşın çarpıldım demesini bekliyorum. Artık çarpmıyor dedi. Çarpılırsa kasayı açıp anakartı kasaya bağlayan vidalara bakıcam. Vidalar yalıtımsız olduğunda bu sorunlar özellikle de usb ye bişey takınca yeniden başlama olayı oluyormuş. Bu arkadaşınki gibi: usb'ye bir şey taktığımda pc restart ediyor.. - Page 2

BENCE MÜDÜR YARDIMCINI BU SORUNLA BAŞBAŞA BIRAK.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri