BET, BEY, BES, BER direk tiplerinin açılımı

kral23

Üye
tipi direkler hk.
Arkadaşlar bu BET, BEY, BES, BER direk tiplerinde bet-8, bet-6, bet+2 gibi direk tipleri var bu -8 neyi ifade ediyor, anlamı nedir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
direk boyu diye biliyorum. yanlış bilmiyorsam örnek Bet+0 nolu direğin boyu mesela 12 metre olsun. +2 olunca direğin boyu uzuyor, -2 olunca kısalıyor. bununla ilgili cetvel var şartnamesi içerisinde. direk boylarına oradan bakabilirsiniz.

direk boyu diye biliyorum. yanlış bilmiyorsam örnek Bet+0 nolu direğin boyu mesela 12 metre olsun. +2 olunca direğin boyu uzuyor, -2 olunca kısalıyor. bununla ilgili cetvel var şartnamesi içerisinde. direk boylarına oradan bakabilirsiniz.
çok teşekkür ederim yardımlarınız için bu cetveli nereden bulabilirim

BET, BEY, BES, BER direkler tek devre taşıyıcı galvanizli direktir 10 dereceye kadar durdurucu olarak kullanılabilir

-8 den +6 e kadar olan ibarelerde direk ağırlıklarını ifade eder -8 den artarak +6 biter
örn: ber -8 (536kg) gelirken ber+6(1196)kg gelir
Adsız.jpg
Adsız2.jpg

ayrıca swallow ve piegon(3/0) tek devre hatlarda kullanılır.

teşekkür ederim. ancak bes 0 için direk boyu kaç metre oluyor. onu göremedim tabloda

anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için çok faydası oldu

bu tabloda direğin tüm boyu görünmüyor maalesef

Isimin geregi bunu yapiyorum peki anlamadigim bir konu var ben ber bes direklerini tanuyorum peki bey L K PA DIREK TIPLERINI AYAKLARINA BAKMADAN NASIL ANLAYA BILIRIZ

Acil cvp birde her capraz arasi acaba kac metre aluyor. Bu degisiyormu lazermetreye gerek duymuyorum ben travese kadar ber bes oldugunu tespit edip travesten sonrada boyunu cikariyorum ben yanlismiyim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri