Benim icin hangi Guc Kontrol Rolesi'ni onerirsiniz?

Sayın genç arkadaş
0,5 kvar kondansatörü devreye alabilir diyorsunuz. 0,5 kvar=500 var. 500 var/230 volt=2,17 amper çeker. 2500/5 akım trafosu bu 2,17 amperi (2500/5=500 ) 2,17/500=0,00435 amper , YANİ 4,35 mili amper olarak okur.Röle bu kadar çok hassas mı ?
saygılarımla

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayın meslektaşım
Tense röleyi iyi bilmiyorum.
Kademe sayısı mükemmel.11--Ancak bu kademelere kondansatör güçlerini kendimiz mi gireceğiz.Yoksa bazı röleler gibi otomatik olarak kendisi tanıyor mu.? 2- Bazı röleler gibi akıllı alıp çıkarma yapıyor mu?.Yani ihtiyaca göre kondansatörleri Hızlı VEYA yavaş alıyormu.?. 3-- Ceza oranları ayarlanabiliyor mu ?
SAYGILARIMLA

Tense röleyi ben incelemiştim daha önce.Güzel bir röle.Mesela kapasitif kompanzasyon da yapıyor.Keşke BAZI rölelerde de bu özellik olsaydı.

ethemgüner arkadaşım.Tense röle,sorduğunuz tüm soruları karşılıyor.Sitemizde kullanım kılavuzu var.
Oradan da teyit edebilirsiniz.

Alıntı;
Sayın genç arkadaş
0,5 kvar kondansatörü devreye alabilir diyorsunuz. 0,5 kvar=500 var. 500 var/230 volt=2,17 amper çeker. 2500/5 akım trafosu bu 2,17 amperi (2500/5=500 ) 2,17/500=0,00435 amper , YANİ 4,35 mili amper olarak okur.Röle bu kadar çok hassas mı ?
saygılarımla

açıkçası rolenin ölçüm akımını minumum 10Ma olarak müşterilere belirtiliyor ama bundanda düşük akımlarda çalıştığını bizler biliyoruz, ve buda bizim denemelerimiz için güzel bir saha oldu.

Alıntı;
Sayın meslektaşım
Tense röleyi iyi bilmiyorum.
Kademe sayısı mükemmel.11--Ancak bu kademelere kondansatör güçlerini kendimiz mi gireceğiz.Yoksa bazı röleler gibi otomatik olarak kendisi tanıyor mu.? 2- Bazı röleler gibi akıllı alıp çıkarma yapıyor mu?.Yani ihtiyaca göre kondansatörleri Hızlı VEYA yavaş alıyormu.?. 3-- Ceza oranları ayarlanabiliyor mu ?

kondansatör güçlerini role hesaplıyor, sisteme ihtiyacı kadar kond. alıyor , ceza oranları ayarlanabiliyor , sisteme cevap algoritması çok başarılı

Siz saygıdeğer meslektaşlarıma burdanda bir haber vermek istiyorum piyasadan gelen sıkıntılara istinaden, kendimizce bir şeyler düşündük; küçük işletmelerin bakımlarında sistemi trifaze yapmak için 2 akım trafosu daha bağlamak gerekli panolarda yer olmuyor ve 200/5 akım trafosundan aşağı olan akım trafolarının bağlantıları geçmeli değil
roleye direk bağlanabilen 500Ma-200A kadar direkt bir akım trafosu ile kompanzasyon yapılıyor. hem yerden tasarruf, hem montajı kolay, hem fiyatı makul. inş hayırlı olur

Saygılarımla

Ben akım trafosu konusunu anlayamadım Şema çizerek göstermeniz mümkünse sevinirim.
Ben tek akım trafolu sistemden üç akım trafolu sisteme geçerken sistemde mevcut ampermetreler varsa
rmlemi ampermetrenin iki tanesi ile SERİ bağlayarak çözüyorum.Eğer ampermetre yoksa SIKINTI OLUYOR
saygılarımla

tense de sisteme takılan kondansatörleri kendisimi tanıyor.Yoksa biz mi tanıtıyoruz Bu konuda açıklık yok.Yani her kondansatör gücünü tek tek mi giriyoruz
saygılarımla

ethemgüner ' Alıntı:
tense de sisteme takılan kondansatörleri kendisimi tanıyor.Yoksa biz mi tanıtıyoruzBu konuda açıklık yok.Yani her kondansatör gücünü tek tek mi giriyoruz
saygılarımla

Röle kendisi tanıyor.

ethemgüner ' Alıntı:
Ben akım trafosu konusunu anlayamadım Şema çizerek göstermeniz mümkünse sevinirim.
Ben tek akım trafolu sistemden üç akım trafolu sisteme geçerken sistemde mevcut ampermetreler varsa
rmlemi ampermetrenin iki tanesi ile SERİ bağlayarak çözüyorum.Eğer ampermetre yoksa SIKINTI OLUYOR
saygılarımla

sisteme 150/5 tarzından akım trafosu bağlamıyorsunuz rolenin içerisinden çıkan 500Ma -200A kadar 3 adet akım trafosu var resimde görülen akım trafosunun sisteme bağlıyorsunun ve sistem çalışıyor ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri