Beko 55 ekran TV arızası

Üstadım konuyu uzatıyorum kusura bakmayın. RGB kartı üzerinde pot göremedim. Hani şu renk ayar olayı. Nereyi gözden kaçırdım acaba? RGB kartı CRT kartı değil mi? Tüpün arkasındaki soketli kart...
Hocam,muhtemelen servis menüsü içindedir.Yeni nesil tv lerde artık manual ayar pek bulunmuyor.

Hakan ustam TV son halini videoya çektim. Son olarak yorumunuzu istiyorum. Kusura bakmayın Sayın ustam. Çünkü arıza yine şekil değiştirdi.:p Videonun sonunda geri dönüşüm çizgileri var ama 15-20 sn. sonra videonun ilk haline tekrar dönüyor. İlk 10 dk. sorun yok sonra bozulmalar meydana geliyor.

Son düzenleme:
Ekran mavi mi ? yoksa videonun çekiminden mi? anlayamadım,ancak ekran parlaklığı çok fazla gibi geldi.Kontrastı kısınca çizgiler azalıyor mu bir bakın.

Ekran mavi ağırlıklı ustam. Hayır ustam değişen bir şey yok. Geçici olarak düzeldi ama yine aynı haline döndü.:(

Son düzenleme:
işin rengi değişir o zaman.çizgiler mavi renk katodundan kaynaklanabilir.tüp kartının önden ve arkadan resmini yükleyebilirmisin.rgb sürücüsü entegre mi transistörlü mü bakalım.

işin rengi değişir o zaman.çizgiler mavi renk katodundan kaynaklanabilir.tüp kartının önden ve arkadan resmini yükleyebilirmisin.rgb sürücüsü entegre mi transistörlü mü bakalım.
Ustam şu anda kendi evimdeyim. TV babamlarda. Hatırladığım kadarıyla entegre yoktu tüp kartında. Transistörlü olması lazım. Yine de bugün gider çekerim fotoları. Tam emin olalım. Şüphelendiğiniz nokta nedir ustam?

Çizgilenme beyaz değil kırmızı,yeşil veya mavi ise sorun rgb sürücü devrede ilgili renk sürücü transistöründen veya direnç arızasından kaynaklanabilir.Devrede watlı dirençler var ise daha emin konuşabilirim.

Çizgilenme beyaz değil kırmızı,yeşil veya mavi ise sorun rgb sürücü devrede ilgili renk sürücü transistöründen veya direnç arızasından kaynaklanabilir.Devrede watlı dirençler var ise daha emin konuşabilirim.
Ustam evi aradım ekrandaki çizgiler önce beyaz sonra yeşile dönüyormuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri