Kardeş yaptığın sistemin resim veya videosunu koyabilirmisin buraya faydalansak.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selam Elektrik rumuzlu arkadaş kim neyi yoktan var ediyor? enerjiyi aküden alıyorsun ve aynı sistemle aküyü diğer yandan şarj ediyorsun. bunda anlaşılmayan yoktan varolan ne var anlayamadım. sen yazılandan bişey anlamamışsın bu belli oldu. kullanılan güç kaynağı 3000w ve regülatör 3 kva sence nereden karşılanıyormuş 2500w? bir düşün bakalım bulabilecekmisin? Tektosun arkadaşım dediğin sistem pratikte mümkün ancak denemediğim yapmadığım için sonuç nasıl olur bilmiyorum. ama jeneratörün motoru çalıştıracağı kesindir ama kullanacağın motorun gücü jeneratörü çevirmeye yetermi? yeterse ne kadar enerji tüketir ve jeneratör bu enerjiyi ve sana kalacak enerjiyi karşılarmı? bu soru işaretlerini düşün ve hesaplama yap.

Kardeş yaptığın sistemin resim veya videosunu koyabilirmisin buraya faydalansak.

Arkadaşım ben bunu yaptım yanlız dışarıdan beslemediğin sürece çektiğin güce göre ups standart güç saatinde bitiyor yani hiçbir işe yaramıyor

arkadaşlar Albert Einstein derki enerji yoktan var edilemez varken yok edilemez bu bi kanun dur ve güç bir şekilde ürtiliyorsa onu besleyen başka bir güç olmak zorundadır sadece akü ile invertör kullanarak elektrik üretmek gayet basit ama aküyü ne ile besleyeceksin önemli olan o aküyüde şebekeden beslersen ki mantıksız ve daha pahalı olurki pahalılık malzeme deil malzemelerin çalışırken harcadığı güç en basiti

Birçok arkadaş doğru soylemiş. Verdiginiz hiçbir enerjiyi kayıpsız geri alamazsınız. Akü ile beslenen invertörden alınan 220 v ile sadece ampul yakıp kalan enerjiyle aküyü şarj etseniz bile , kayıplar ve tüketimler sonucu bu işlem saykılı bir süre sonra sona erer.
Aksi halde sonsuz enerji demektir.

Lise zamanında bu gibi deneyleri cok yapmıştık :)) Ama bu işlerle uğraşıp kafa patlatanları her zaman takdir ederim. Tecrübenin ve yeni fikirler bulmanın yolu bu uğraşlar sonucu ortaya çıkar.

hocam şimdi 3 kw regülatörü nereye kurmamız lazım ayrıca bu inverteri normal yapılmış olarak mı yani kaliteli olandan mı alacaz alacaz yoksa kıytırık olandan mı ayrıca bu çamaşır makinası motoru buldum 10 bin devir çalışıyor bunun yerine 0.50 monofaze motorlar var küçük 2000 devir onları kullansak olmazmı ustam yani olay şu mu olması lazımtek faz 2000 devir motor 12v dc araç dinamo çalıştıracak buda 180 amper akü şarj edecek adü invertörü beslayecek brakadar tamam ama bu regületör nereye ne için

arkadaşlar güneş panelinden aldığım enerjiyi aküde depolamak istiyorum.fakat güneş panellerinin fiyatları çok yüksek..6watlık 12volt bir güneş panelinden 10 saatte 60 watt lık gücü aküde toplama şansım varmıdır acaba...topladığım bu 60 watı giriş gücü 60 watt,4.8a olan bir soğutucuya iletsem soğutucu çalışırmı..birde panelleri seri veya paralel bağlarsam ne gibi değişimler olur yardım ederseniz çok sevinirim

Ya güzel kardeşlerim enerji yoktan var edilmez vardan da yok edilmez bırakalım artık böyle haberleri.Size şu kadarını söylim hiç bir zaman verim %100 olmaz olsa dahi o sistem sadece kendini besler en iii sistemde bile verim 95 e kadar çıkıyo her şey fizik kurallarıyla sabit ...

o ayağı bi geçssinler gelsinde bana anlatsın o adam bak bir saat sonra sistemi nasıl duruyor kameralar bir iki saat çeksin bakalım ne oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri