Basit RF Aç Kapa İçin Tavsiye

R.K

Üye
Merhaba arkadaşlar. Rf konusunda yeniyim ve hiç bilgim yok diyebilirim. Yapmak istediğim şey rf kumanda ile bir kapı kontrolü yapmak. Bunun için kendi yapacağım bir alıcı verici kullanmak mı yoksa hazır modülleri almak mı ucuza mal olur. Oturduğumuz bina için kumandalı otomatik kapı yapıcam ama rf konusunda bilgim yok. MC kısmında sorun kapı kontrolü için pic ile hallededicem. Yapacağım devrenin bir anahtarlık boyutlarında veya biraz daha büyük olmasıda önemli tabiki. Bu işi öğrenmem için (sadece dediğim uygulama için değil RF projelerde siz neler kullanıyorsunuz) yol gösterirseniz sevinirim.

Arkadaşım sana en güzel tavsiyem önce şu firmayı ve ürünlerini bir kontrol etmen olur ...

UDEA ELEKTRONIK bu sitede udeanın üretmiş olduğu ve araba kumandası şeklinde çok güzel rf kumandalar var istersen harici programlanabilir entegreli olanları istersen pt serisi lehim şifreli uzaktan kumandaları var alıcı olarak yine bu firmanın arx34 ve nrx34 adlı rf alıcıları mevcut düşün taşın hangisi kolayına geliyosa onu yap ben bidefasında bu sitede 4005 kodlu bi kumanda var sitede resmi ve tanıtımı yok fakat firma üretiyor bu kumandanın içinde de 12F629 smd bir entegre var bu kumandanın entegresini www.direnc.net adlı siteden getirttiğim smd12F675 ile deiştirip güzel bir kumanda yapmıştım sorun olarak smd pic i programlama işi olmuştu ama onuda icsp ile çok kolay bir şekilde çözmüştüm...

kumandalar içinden seçim yapacağın sayfanın adresi : Kumandalar - UDEA ELEKTRONIK

Ama bu sayfaya halen daha 4005 kodlu sustalı kutuya sahip harici programlanabilir entegreli olan o kumandayı koymamışlar firma ile iletişime geçip isteyebilirsin...

Teşekkürler hocam aradığımda buydu aslında. Sizin hiç mikroişlemciyle yaptığınız bir uygulama var mı böyle?

udea nın ürünlerini inceledim de fiyatları ve özellikleri çok iyi paylaşım için teşekkürler

paylaşımmm için tesskurler..... verdğiniz internet adresi içinde...

Hocam, udeanın arx34 alıcı ile anahtarlık şekilde vericisini kullanabilirsin. Birkaç gün önce üzerinde 4 buton olan (içerisinde atx34 barındırıyor galiba) vericiyi kullanarak 4 cihazı on/off yapan bir devre yapmıştım. Eğer lazım olursa devre şemasını ve yazılımını ekleyebilirim. Sistem son derece basit. Alıcıya PT2272M4 (datasheetini incele) bağla. Decode edilmiş sinyali pic in girişine uygula. Çıkışlara da röle kartı, LCD gibi birşeyler bağlayabilirsin. Ben öyle yaptım.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri