Basit bağlantıda üretici mi yanıltıyor

Merhaba, 2 pin ışıksız anahtarı olan bir 220v power girişi var elimde. İlk fotoğraf Renkli çizilmiş, üreticinin sayfasından aldım. Bu çizim yanlış değil mi? İkinci fotoda üstünde yazan harfleri aynen yazdım.

Ben bağlarken anahtara sadece fazdan köprü atacağım. Üretici neden böyle yapmış? Teşekkürler

D4CD7864-E7B7-448A-A3EF-8EFD19161D6D.jpeg
ED52C10C-5353-49D2-A8F4-AB8B43A96364.jpeg
A74A21CA-C4C0-4577-961D-137B1C216A28.jpeg

Hayır değil. Yanlış olan nedir?
İkinci fotoğraftaki iki tane L yazan kısmın altında cam sigorta yuvası var. Orası kesinlikle faz olmalı. Üretici oraya Nötr göstermiş kırmızı çizgi ve köprüyle. Mavi ile L çizgisi çizdiği yer ise orijinalinde Nötr diye belirtilmiş. Anlayamadım ben mi yanılıyorum

İkinci fotoğraftaki iki tane L yazan kısmın altında cam sigorta yuvası var. Orası kesinlikle faz olmalı. Üretici oraya Nötr göstermiş kırmızı çizgi ve köprüyle. Mavi ile L çizgisi çizdiği yer ise orijinalinde Nötr diye belirtilmiş. Anlayamadım ben mi yanılıyorum
Evet o kısımda cam sigorta var. Faz ya da nötr ne farkediyor? Prize fişi ters takarsanız faz-nötr yer değiştirir.

çok çok az cihazda faz ve nötr yer değiştirirse sorun çıkartır. genelde de bilgilendirme varsa fişin yada giriş yönünü değiştirirsen sorun çözülür. adam oraya faz yazsa yani mavi olmayan kabloya gir dese ne değişecek ki? biz rumların yani giritlilerin dediği bir deyiş vardır. ıskata (yunanca b*k demek) da b*k, b*k ta b*k. yani fark etmez değişmez.

ilk resimdeki L ve N harflerinin yerlerini değiştirince sorun kalmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri