Balast ve Starterin Sağlımlık Kontrolü Nasıl Yapılır

Oktayy1997

Üye
Balast ve Starterin Sağlımlık Kontrolü Nasıl Yapılır ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
gerek elde taşınabilen gerek bir düzenek şeklinde hazırlanan seri lamba bağlantısı ve kullanımını bilmeniz gerek veya en kısa sürede öğrenirsenz meslek hayatınızı basit bir lamba ve düzenekle kolaylaştığını görecek ve sorunuza cevabı bulacaksınız

sayın öğretmen27 söyleminiz doğru ve mantıklıdır ancak benim dediğim düzenek ve alet herşeyden kolay basit ucuz ve çabuk iş bitirir

Doğrudur Yavuz31 ustam. Saygılarımı sunuyorum.

Starteri çıkartıp bir kablo parçası ile kısa devre edip 333 :) dediğinizde floresan yanıyorsa starter arızalıdır demektir. Bu da cepte kalsın :D

Üstadım o zaman starteri kısa devre edip kullanalım. Niye atıyoruz ki?:D

Üstadım o zaman starteri kısa devre edip kullanalım. Niye atıyoruz ki?:D

3sn kısadevre ettikten sonra yani ateşleme gerçekleştikten sonra kısadevreyi kaldıracaksın. Yoksa fluoresan flamanlarından elektron akışı olmaz ışıma olmaz yani yanmaz.
Her seferinde sandalye ile çıkar bu işlemi ben yaparım diyorsanız olur neden olmasın :D

123:D yerine 333 yazmışsın. Şimdi oldu. Tehlikesi yok dimi üstadım? Suratımıza bir şeyler patlamasın...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri