Bahçe Aydınlatması

Merhaba arkadaşlar, küçük bir bahçem var benim. Akşamları masada otururken kitap vs okumak için basit bir aydınlatma kurayım diyorum fakat nasıl birşey yapacağımı bilemedim. Üç tane ağaç var mesela bu ağaçlar üçgen şekilde bunların ortalarına düğünlerde olduğu gibi kablolardan ampül dizerek yapsam nasıl olur yapsam bile enerjiyi fiş vs aracılığıyla mı almalıyım şebekeden? Fikir verirseniz çok memnun olurum :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba bahçenizin resmini eklerseniz fikir verme açısından daha iyi olur.

ıyı gunler arkadaşlar bır sorum olcaktı. trifaze değilde monefaze olarak fotosel röle+göz+kontaktör ile bahce aydınlatması yapmak ıstıyorum 3 adet 150w projektör bağlayacam. normal bağlantıyı bılıyorum ama kontaktör bağkantısını bılmıyorum. şekil şema olan veya benı aydınlataılecek arkadaşlar?? şimdiden teşekkürler

ıyı gunler arkadaşlar bır sorum olcaktı. trifaze değilde monefaze olarak fotosel röle+göz+kontaktör ile bahce aydınlatması yapmak ıstıyorum 3 adet 150w projektör bağlayacam. normal bağlantıyı bılıyorum ama kontaktör bağkantısını bılmıyorum. şekil şema olan veya benı aydınlataılecek arkadaşlar?? şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• imgres.jpg
    imgres.jpg
    6.1 KB · Görüntüleme: 27
kardeşim cevap için çok teşekkür ederim. o kapalı şemayı bılıyorum trifaze bağlantı. ben monefaze sormustum kontaktörü nasıl bağlayabılırım. hangı uclarına gırıs cıkıs yapacam kontaktör nasıl olmalı. devreyı bılıyorum ama kontaktör bağlantısını bılmıyorum 220v devre olcak.

devreyi biraz daha sadeleştirdim. kontaktörde bağlantı noktaları kontaktörün arkasında yer alır.

Ekli dosyalar

• revize.jpg
    revize.jpg
    3.4 KB · Görüntüleme: 16
kardeşim cevap için çok teşekkür ederim. o kapalı şemayı bılıyorum trifaze bağlantı. ben monefaze sormustum kontaktörü nasıl bağlayabılırım. hangı uclarına gırıs cıkıs yapacam kontaktör nasıl olmalı. devreyı bılıyorum ama kontaktör bağlantısını bılmıyorum 220v devre olcak.

Kontaktörün karşıdan fotoğrafını çekip atarsanız gösterebiliriz.

Saygılar..

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri