Tünel içi led aydınlatma verimliliği

volky

Üye
slm arkadaşlar ben tünel şantiyesindeyim ve tünel içindeki projektörlerin yerine led li aydınlatma yapmayı düşünüyoruz ama verimli olurmu nasıl sonuç alacağımzı bilmiyoruz fiyatı ve verimliliği hakkında bilgisi olan varmı acaba .belki daha öceden kullanan vardır.ayrıca tünel içerisinde yapım aşamasında aydınlatmada deneyebileceğimiz başka alternaflerde varsa yardımcı olursanız sevinirim.
saygılar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ledler kullanımı ve sarfiyatı bakımından her nekadar tasarruflu olsada şunu gözardı etmemek gerek ,hala teknolojisi tam oturmadığı için uzun ömürlü olmuyor (bu örnekleri günlük hayatta yerini alan tarfik lambalarında bılboardlarda vs. görebilirsin)hemde ışık bakımından gerekli aydınlatmayı sağlayacağı garanti değil.O yüzden sen yine kalsik yöntemlerden şaşma derim.

muhacir e katılıyorum mantıklı bir açıklama

ledler kullanımı ve sarfiyatı bakımından her nekadar tasarruflu olsada şunu gözardı etmemek gerek ,hala teknolojisi tam oturmadığı için uzun ömürlü olmuyor (bu örnekleri günlük hayatta yerini alan tarfik lambalarında bılboardlarda vs. görebilirsin)hemde ışık bakımından gerekli aydınlatmayı sağlayacağı garanti değil.O yüzden sen yine kalsik yöntemlerden şaşma derim.

Ledlerin verimliliği ve ömürleri firmadan firmaya değişiklik gösterir. Göstermelidir de. Her firma aynı şartlarda üretim yapmıyor, aynı şekilde reflekte sistemi kullanmıyor, aynı şartlarda soğutma yapmıyor, aynı amperajda ledleri sürmüyor. Dolayısıyla her firmanın armatürü değişik güçte farklı ışık ve farklı ömür sunuyor. Standartlara uygun olmayan ortamlarda üretim yapıldığından da sık sık arıza veriyor.

Ledli armatürleri kesinlikle garantisine güvenebileceğiniz aydınlatma işini bilen büyük firmalardan almanızı öneririm.

Uzun ömürlü armatürlerden bahsediyoruz, 50000 saatleri konuşuyoruz (yaklaşık 10 yıl). biraz daha ucuz olacak diye kalitesiz ürünlere itibar etmeyelim.

Led armatür kullanmaktaki amaç tasarruf etmekse verimliliği en yüksek olan armatürleri deneyelim.

Katalog değerlerini armatürün ışık akısı olarak veren firmalara güvenmeyelim. Gerçek ışık ölçüm sonuçlarını bağımsız kuruluşların (YFU vb.) raporlarıyla isteyelim. Mümkünse de bu firmalara aydınlatma hesabı yaptıralım. Daha sonra pişman olmamak için çok önemli konular bunlar.

Volky'nin mesajına gelince tabi ki verim olarak daha iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz, doğru ürünler ve doğru uygulama yapıldığı sürece.

Bir çalışma gerekiyorsa yardımcı olmak isterim.

[email protected] mail adresim.

Projelendirme konusunda ihtiyaç olursa LG ve Samsung ürünlerini satıyorum... LED Projektör, yüksek tavan aydınlatmaları sokak ve tünel aydınlatması için ürünler mevcut...

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri