AutoCad Elektrik Proje Çizimleri

Merhabalar. Ben yeni elektrik tekniker mezunuyum 5 aydan beri elektrik proje çizimle ugrasıyorum özel şirkette çalışıyorum çogunlukla konut projeleri çiziyorum her seferınde çok dikkatli çizsem bile yükleme cetvelinde yazım yanlışları cıkıyor bazen kopyala yapıstır yaparken örnegın; 50 daire 3 dukkan olan bir projeyi 4 günde çizdim sadece mesai saatlerinde 08:00 17:00 arasında daha hızlı çizebilmem için öncelikle nerelerden başlamam gerekiyor veya daha seri nasıl çizebilirim yardımcı olurmusunuz

Merhabalar. Ben yeni elektrik tekniker mezunuyum 5 aydan beri elektrik proje çizimle ugrasıyorum özel şirkette çalışıyorum çogunlukla konut projeleri çiziyorum her seferınde çok dikkatli çizsem bile yükleme cetvelinde yazım yanlışları cıkıyor bazen kopyala yapıstır yaparken örnegın; 50 daire 3 dukkan olan bir projeyi 4 günde çizdim sadece mesai saatlerinde 08:00 17:00 arasında daha hızlı çizebilmem için öncelikle nerelerden başlamam gerekiyor veya daha seri nasıl çizebilirim yardımcı olurmusunuz

daha basit bir porje varsa lütfen yardımcı olurmusunuz

elektrik projesi konusunda her türlü sorunuza yardımcı olabilirim özellikle takınılan konular olan topraklama ve yangın projeleri hakkında sorularınız varsa cevaplarım.

öncelikle avan yerleşimini yap tüm projeyi tek bir mimari üzerinde yapıp süperpoze edersen sadece kablolamaya kalır iş çok iyi zaman kazanırsın.ayrıca tablo yükleme cetveli örneği konusunda yardımcı olablirim

Arkadaşlar elinizde örnek alışveriş merkezi elektrik projesi varsa paylaşabilirmisiniz,çok acil bekliyorum,teşekkürler...

Mesut kardes, ogrenci yurdu ornek projen var midir?

Benim bir sorum olacak. Elektrik projesi çizilirken a-2a-2a-a kuralı nerede kullanılır? Birde bir linyeye bağlanabilecek maksimum priz ve aydınlatma sayısı kaçtır?

Benim bir sorum olacak. Elektrik projesi çizilirken a-2a-2a-a kuralı nerede kullanılır? Birde bir linyeye bağlanabilecek maksimum priz ve aydınlatma sayısı kaçtır?

ilk dediğini anlamadım ama maximum priz sayısı bir linyede 7 adet aydınlatma sayısı 9 adet kullanıyorum ben

arkadaşlar bir site elektrik dağıtım ve dış aydınlatma proje örneği olan varsa gönderebilir mi? tşk.ler.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri