Auto setup

atax1976

Üye
Arkadaşlar;

12 kademeli kompanzasyona RG3-12C ile auto setup yaptırdığımda 1,5- 2,5-2,5 lik kademelerde bağlantı hatası veriyor dolayısıyla diğer kademeleri doğru ölçüyor ama 1,5-2,5-2,5'luk kademlere kapasite menüsünden baktığımda rölenin bu kapasiteleri "off" yaptığını gördüm

Bunun üzerine ilgili kademelerin değerlerini manuel olarak girdim arızalı olan kondansatörleri rölenin off yapmaması
için bir ayar varmı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arızalı görürse otomatik olarak kapatır.siz de bunu el ile açabilirsiniz(değerleri el ile girdim dediğiniz menüden) bir de o menüden bakar mısnız o kondansatörler rst diye mi seçili.Bazen (monofaze uygulaması düşünülerek) sadece r sadece s ya da sadece t seçilebiliyor.sadece r seçili ise ve siz 3 faz veriyorsanız,hata vermesi doğaldır.Bir ihtimal de autosetup yaptığınız andaki yük değişimlerinden dolayı,bu küçük güçleri yanlış hesaplayıp hatalı görmüş olabilir.Mümkünse bu işi işletme güç çekmiyorken yapınız.Forumda bu cihazın manueli var.oradan bakıp ayarlayabilirsiniz.(bu arada kondansatörlein sağlamlığından eminsiniz değil mi?)

İki ihtimali var.Ya kontaktör arızalı yada Akım tarafoların büyük seçilmiş.

sayın atax1976

arkadaşların dedikleri doğrudur
- trifaze kondansatör ise fazların akımları arasında büyük fark vardır
- akım trafosu çok büyük seçilmiş olabilir, entes in bu modeli en düşük 50 mA akımı hissedebilir,
dolayısıyla denemek maksatlı devreye alındığında röleye 50 mA den daha fazla akım bilgisi
gönderebilmesi lazım, aksi taktirde OFF yapar.
- Kontaktör yapışık ya da hiç devreye girmiyor olabilir, o grupta kondansatör olmadığını varsayıp OFF
yapar.

Önemli Not: entes RG3-12C rölesinin herhangi bir grubu OFF yapması için Auto Setup yaptırılması lazım, yani OFF olan grubu manuel devreye aldıktan sonra bir daha Auto Setup yaptırmazsanız grupların tekrar OFF olması gibi bi durum olmaz. Yani röle normal çalışır vaziyette iken falanca grubun akım değeri geçen günlere nazaran düşmüş, dur şunu kitleyim demez :)

Forum istatistikleri

Konular
128,382
Kullanıcılar
450,263
Son üye
gerdani

Yeni konular

Geri