Auto cad cıktı sorunu

daglar

Üye
Merhaba arkadaşlar; autocad ile basım cidi sıkıntıda bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. sorun su kullandığım bilgisayar işletim sistemi vista yazıcının bağlı olduğu bilgisayar xp işletim sistemi yuklu ağdan yazıcıyı goruyorum ama autocaden yazıcıya cıktı gonderemiyorum gonderdiğim zamand a su hatayı veriyor
"None: this plotter configuration cannot be used for one of these reasons: the driver cannot be found, the device cannot be found, or the driver has a problem. The None plot device has been sebstituted." yazıcıya exelde cıktı gönderebiliyorum sadece auto caden hata veriyor. autocad 2008

ağda paylaşılmış bir yazıcıda işletim sistemi farkından etkilenmemeniz gerekir. benim programım çıktıyı alan bilgisayarda yok diyorsanız. olmasıda gerekmiyor. fakat ayarlarla oynamayı denemelisiniz. normalde çıktı alıpta sadece autocad de çıktı alamamanız durumu var ise iki bilgisayarında antivürüs programlarını devre dışı bırakmayı deneyin... kolay gelsin...

saygılarımla...

plotterler için network paylasımı yapıldıktan sonra bir çeşit client yazılıma gerekebiliniyor.

twain driver gibi bişi olmasi lazim cd sinde

cd den full kurmakta fazyda var

eğer yazıcınız lazer veya mürekkep püskürmeli ise autocadin yazıcı ayarlarından ağdaki yazıcıyı tanıtıpta deneyin sorun çözülmesi lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri