asil.....yedek pompa sorunu

H@san

Üye
Mrb arkadaslar....benim soyle bi sorunum var...sirkulasyon pompasi...bir asil bir yedek....bunlari tek tek calistirdimmi ikisi dogru yonde...ikisini bir calistirdimmi..biri ters biri duz calusiyor...bunun nedeni ne olabilir....yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motor/pompaların baglı oldugu kollektördekı cıkıs vanaları acık oldugundan, pompanın birisi calısdıgında su bır miktar diğer calısmıyan pompadan geri dmnuyor ve calısyor gibi göruyorsunuz. Ya calısmıyan pompanın vanasını kapatın, acık kalması elzem ise, vanadan sonra araya cekvalf taktırıp, geri dönmeyi engelleyiniz.

Oncelikle. Tesekkur ederim....bnm anlamadigim konu....iki motor ayni anda calistirildigi zaman...farkli yonlerde donuyo...bana ilginc geldi...yedek...ve asil....tek asil yada tek yedek pompa calistigi zaman....bi problem yok...bunlarin ikisi ayni zamanda calistigi zaman...problem yaratiyor...cunku motorun biri saga biri sola donuyo.su akis kuvveti calisan bi motora ters tepki verme durumunda motorda zorlamas onucundada yanma olmasi gerekio...

Oncelikle. Tesekkur ederim....bnm anlamadigim konu....iki motor ayni anda calistirildigi zaman...farkli yonlerde donuyo...bana ilginc geldi...yedek...ve asil....tek asil yada tek yedek pompa calistigi zaman....bi problem yok...bunlarin ikisi ayni zamanda calistigi zaman...problem yaratiyor...cunku motorun biri saga biri sola donuyo.su akis kuvveti calisan bi motora ters tepki verme durumunda motorda zorlamas onucundada yanma olmasi gerekio...

arkadaşım kısa süreliğine her 2 motorunda giriş çıkış vanalarını kapatın.tek tek dönüş yönlerini dikkatlice test edin(bu test sırasında motorlara bir şeyolmaz meraklanma).birde çıkışa mutlaka çekvalf taktırın.zeybek beyin dediklerine katılıyorum.her iki motorunda yönleri aynı ve suyu basacak şekilde olmalıdır.motorları durdur vanaları aç bu deneme sana epey faydalı olacaktır.bence bir motorun dönüş yönünde terslik var gibi.suyun geri dönüşü seni yanıltıyor olabilir.çekvalf bu durumu ortadan kaldıracaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri