Ariston avl 85 çamaşır makinası 5 dakika sonra su boşaltıyor

Öncelikle ne kadar elektronik bilgilin var onu öğrenmem gerek. Yada elektronik bilgin varmı?

elektronik bilğim var kartın bir arızasını giderdim fakat sağa sola dönmesi için yol veren roleler çalışmıyor. kartın resmini çektim.
arızalı kart.jpg

bu roleleri besleyen hattı kontrol edeceğim şimdi önerebileceğin bir yol var mı

Rölenin biri rezistansa gitmesi gerek. Kontrol et. Röleye, Ölçü aleti ile 12 volt DC gerilimli geldiğini kontrol et. Gelmiyorsa röleyi tetikleyen transistör ü kontor et.

3 adet role var soketlere yakın olan rezistansa gidiyor. takip etmiştim zaten onu. fakat diğer 2 rolenin biri saga diğeri sola cevirmek için değil mi tamburu. o 2 roleyi tetikleyen transistörü resimde işaretleyebilir misin

3 adet role var soketlere yakın olan rezistansa gidiyor. takip etmiştim zaten onu. fakat diğer 2 rolenin biri saga diğeri sola cevirmek için değil mi tamburu. o 2 roleyi tetikleyen transistörü resimde işaretleyebilir misin
Deyisdirdiyin parca ULN2003 dur.belkide deyisdirdiyin ULN2003 arizalidir?

yok zannetmiyorum sıfır malzeme. dediğim gibi sag sol roleleri calışmıyor şimdi transistörleri kontrol edeceğim

Birisi ortak uçtur, diğeride transistör gider takip et.

dönmüyor. motor saglam.ondan eminim.kartta sıkıntı var ama roleleri sökmeden devreyi takip etmem zor gibi görünüyor. bu kartın elektronik devresini bulabilirmiyim acaba

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri