Arelik orbital arıza

Arçelik orbital buz dolabım var on yılı geçti görünüş olarak yeni. Gösterge panelinin ortasında ünlem işareti yanıyr tuslar basıldıgında cevap vermiyor makine çalışıyor. Servis aynı arıza için gelmişti ustten bir kutuyu söktüler kabloları karışştırdılar biraz düzeldi altı ay geçti yine aynı durum var. Servis kablolar kanallar arızalı dedi tamir olmaz demişti. Ne yapabikirim motor ve kart üç yıllık daha yardım ederseniz çok sevinirim
IMG_20170115_073929.jpg

Derin dondurucu bolumu -22 okuyor ama normal kisin E okuyor bu durum hep boylemiydi? Bence normal bolmenin sensorunde sorun olabilir. Sensoru bulup olcmekte kablo ve soketini kontrol etmekte fayda var.

Yada bu E harfinden sonra baska bir rakam geliyorsa bir error tablosundan bakmak gerekiyor. Ne anlama geliyor incelenmeli.

Derindondurucu 22 soğutucu 8 okuyor sanırım yakından bakınca öyle görünüyor. dün gece normaldi soğutucu 5 falan oluyor gnelde dondurucu 22 oluyor. Önceki arızada da böyle olmuştu. Tuşlara basıldığında yanıt ses yok derece artırım azaltım yapılamıyor. Dolabın üstünde bi kutu var orayı açıp ordan bi yerlere dokununca olmuştu ama arkadan geçen ablolar arızalı bunlar değişmez dedi servis bana mantıksız geliyor gıcır gıcır cihaz neden tamir olmasın yanlışmı düşünüyorum manisa merkezde yaşıyorum servisi dışında birilerine göstermem daha ıygun olur bu şartlarda sanırım .
Arıza kodu nasıl okunur bulamadım
Üstteki kutuyu açsam karıştırsam riskli mi olur ne dersiniz

Kutudaki kablolara dokunmadan once bi fotosunu cekin karisiklik olmaz boylece sensor kablosunu bulup degistirin kabloyu kanaldan deyilde disardan cekin goruntu biraz cirkinlesir ama iyi gizlersen sorun olmaz bence sorun termi kopilde yani sensorde ve kablo baglantisinda

Kutudaki kablolara dokunmadan once bi fotosunu cekin karisiklik olmaz boylece sensor kablosunu bulup degistirin kabloyu kanaldan deyilde disardan cekin goruntu biraz cirkinlesir ama iyi gizlersen sorun olmaz bence sorun termi kopilde yani sensorde ve kablo baglantisinda

Tamam ustam şu an işteyim bu akşam kutunun fotosunu çekip paylaşayım sizlerden tarif alayım valla olursa çok sevincem görüntü çok mühim değil şu an yeni bir dolap için bütçem yok teşekkürederim tüm cevap veren arkadaşlara.

1484471300676-5776225.jpg
Ustalarım iş arası uğrayıp kutuyu açtım fotağrafladım. Bu arada kutu açılınca arıza uyarısı gitti kımıldayınca yine geldi tekrar dokundum arıza gitti bu haliyle kapattım son durum resimde var
IMG_20170115_105628.jpg

Kutuyu acinca ariza gidip geliyor ise karta giden kablo ve birlesimlerinde temassizlik var demektir.

Karti söküp soketlere bakiniz. Kart uzerinde soketlerin lehimlerini inceleyiniz soguk lehim varmi isinma dolayisiyle deformasyon varmi kontrol ediniz.

Tamam aynen kontrol edicem tek tek çok teşekkür ederim

Serkan bey dogru soyluyor soguk lehim olabilir kartin ustunde birde soketler var birkac tane olarda temasizlik soz konusu

merhaba orbitallerde görünmeyen bir arızadır aslında en yaygın arızası vcc inverter kart arızasıdır
kablo soketini kontrolediniz ve karttaki soket bölümlerini lehim tazelemesi yapınız
Vcc inverter kartında arıza varsa ben ankaradayım tamirini yapıyoruz telefon numaram 0554 226 77 06

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri