Ardunıo uno da boyut küçültme

TESLANIN

Üye
Arkadaşlar merhaba. Kullandığım ardunıo unoya bağlamam gereken bluetooth kartı için üzerindeki atmega işlemcisi yeterli oluyor. Toplam alanı küçültmek için, yani ardunıo nun sadece atmegasını kullanabilmek için nasıl bir işlem yapmam gerekir? Amacım boyutu küçültmek. Acilen yardımcı olur musunuz?

Atmega328p al.devreni yap.daha sonra devreyi arduino ya bağla.programini atmega içine at.

Yada arduino mini,pro mini,nano kullan.
Bunlardan sanırım en küçüğü mini değil mi? Pro daha büyük gibi duruyor. Data sheetinde boyutunu bulamadım ikiisnin?
Bir de mini 3,3 voltta çalışıyor mu hala? O versiyonları kalktı mı piyasadan biliyor musunuz?

Arkadaşlan Ardunio Lilypad diye bir şey olduğunu öğrendim. Bunun boyutları ne kadar biliyor musunuz? Bir de etrafındaki pinler benim için gereksiz. Lilypad i kendim çizip yapsam, onları karttan nasıl çıkartabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
pro mini kullanablirsin ortalama boyutu 2x4cm civarında

Görseldeki bağlantı çalışması için yeterli.

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    21.3 KB · Görüntüleme: 31
Görseldeki bağlantı çalışması için yeterli.
Nasıl yani? Arduino nun diğer bağlantıları olmadan sadece görseldeki bağlantı yeterli mi? Kafam çok karıştı bu konuda. Ben gereksiz i/o ları çıkartıp , bağlamam gereken bluetooth kartını bağlamak ve sadece arduino üzerinde işime yarayacak olan elemanları kullanmak istiyorum. Sanırım bu zannettiğimden daha zor :confused:
Bir de arduino'yu proteusta falan bu pinleri çıkartıp çizmeye çalışmak boşa kürek çekmek mi acaba diye de düşünüyorum..

Son düzenleme:
Yukarıda görmüş olduğun devre atmega denetleyicisinin minimum çalışma gereksinimidir. Bu bağlantılar kesinlikle yapılmak koşulu ile, sen diğer işine yarayan bağlantıları ekleyerek yeni devre tasarlayacaksın. Denetleyiciyi arduino üzerinde programlayıp yaptığın devre kartı üzerine takacaksın. Yok ben devre tasarlayamıyorum diyorsan, arkadaşların dediği gibi arduino pro mini vs. kullanabilirsin.

Yukarıda görmüş olduğun devre atmega denetleyicisinin minimum çalışma gereksinimidir. Bu bağlantılar kesinlikle yapılmak koşulu ile, sen diğer işine yarayan bağlantıları ekleyerek yeni devre tasarlayacaksın. Denetleyiciyi arduino üzerinde programlayıp yaptığın devre kartı üzerine takacaksın. Yok ben devre tasarlayamıyorum diyorsan, arkadaşların dediği gibi arduino pro mini vs. kullanabilirsin.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Tasarlamaya çalışıcam. Ama arduino üzerinde programlama dediğiniz kısmı tam anlayamadım. Arduino ya yazılan programı atmegaya mı atmam gerekiyor. Hani çünkü ben zaten arduino kartını küçültmeye çalıştığımdan, orda bahsettiğiniz bağlantıları arduino kartı üzerinde yapmak değil değil mi? Sadece arduino programını atmegaya atmak ve arduino kartı üzerinde sadece işime yarayan elemanları alıp arduinosuz yeni bir kart tasarlamak mı yani?? Bu konularda pek deneyimim yok maalesef o yüzden ayrıntılı soruyorum :rolleyes:

Son düzenleme:
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Tasarlamaya çalışıcam. Ama arduino üzerinde programlama dediğiniz kısmı tam anlayamadım. Arduino ya yazılan programı atmegaya mı atmam gerekiyor. Hani çünkü ben zaten arduino kartını küçültmeye çalıştığımdan, orda bahsettiğiniz bağlantıları arduino kartı üzerinde yapmak değil değil mi? Sadece arduino programını atmegaya atmak ve arduino kartı üzerinde sadece işime yarayan elemanları alıp arduinosuz yeni bir kart tasarlamak mı yani?? Bu konularda pek deneyimim yok maalesef o yüzden ayrıntılı soruyorum :rolleyes:

Arduino kartı üzerinde atmega entegresinü programlayacaksın, ardından sadece atmega entegresini söküp kendi devrene takacaksın hepsi bu. Kart üzerindeki diğer elemanlar kartta kalacak. Sen sadece AtMega328 entegresini alacaksın.

Forum istatistikleri

Konular
128,333
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri