Arduino mpu6050 servo yardim

hasmercuk

Üye
Merhaba arkadaslar.bir proje uzerinde calisiyorum.ama bir kac yerde takildim.siz degerli arkadaslarin yardimina ihtiyacim var.
Projem deprem algilama projesi.devremizin calismasindan bahsedeyim kisaca.MPU6050 sensorumuz sarsintiyi algiladigi anda ledler ve buzzer calisacak.bunlarla ayni anda kapilar acilacak.kapilara sg90 servo motor baglayacagim ve 90 derece yada 120 derece aci yapacak.yani kapiyi acacak.sarsinti bittikten belli bir sure sonra kapilar eski konumuna donecek.yani servo motor tekrar 0 dereceye gelecek.takildigim nokta titresim oldugunda ledler ve buzzer calisiyor fakat bir turlu servo motoru aktif edip 90 derece aci verdirtemedim.bu konuda yardimci olabilirmisiniz.kodu gonderebilirim.bu kod uzerine ilave kodlarla servo motora aci yaptirtabilirmisiniz.yardimci olursaniz cok ama cok sevinirim.simdiden tesekkur ediyorum.selamlar.

Kullanacağın Arduino modeli, servo modeli filan hepsini detayli ve liste halinde ı yaz hocam, ona göre yardımcı olmaya çalışacağım

Kullanacağın Arduino modeli, servo modeli filan hepsini detayli ve liste halinde ı yaz hocam, ona göre yardımcı olmaya çalışacağım
Çok teşekkür ediyorum.malzemeler arduino uno servo sg 90 kullanacagim.eger mahsuru yoksa WhatsApp üzerinden yazisabiliriz.daha kolay olur.ben elimdeki kodlari gonderirim size.numaram 0506 653 53 96.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri