Arduino Mega 2560 voltaj regülatörü fazla ısınıyor.

sonar123

Üye
3d yazıcı yapıyorum elektronik kısmı hariç hepsini tamamladım ama elektronik kısmında sıkıntı yaşıyorum. Arduino mega 2560 ve ramps 1.4 kullanıyorum motor sürücülerim a4988 ve bu 3 kartı birleştirince voltaj regülatörü çok kısa sürede çok ısınıyor 2 tane Arduino kart yandı bu yüzden ve sorunu bulamadım yardım edermisiniz ?

Nasaıl bir voltaj regülatörü kullandınız?

Arduino mega 2560 Üstünde olan regülatör. Orjinal zaten değiştirmedim hiç ama ramps ile takınca ısınıyor patlayacak kadar (AMS1117C 5V voltaj regülatörü)

Isınması normal, çünkü sadece kendisi için yeterli, diğer kartlar için ayrı regülatör kullanmanız gerekir
Bğlantı şeklinizi foto veya şema ile gönderebilirseniz daha detaylı çözüm bulunabilir.
Ayrıca, kaç volt giriyorsunuz?

Ramps veya sürücülerin yanmış olma ihtimali var mı çünkü daha önce yapan arkadaşlar bu sorun ile karşılaşmıyor galiba hiç denk gelmedim
12 volt 30 amper güç kaynağı

Ramps veya sürücülerin yanmış olma ihtimali var mı çünkü daha önce yapan arkadaşlar bu sorun ile karşılaşmıyor galiba hiç denk gelmedim
12 volt 30 amper güç kaynağı
Megadan guc ceken cihazlar icin kaynak koyacaksiniz megada 3.3 ve 5 cikis yok mu

Aslında birbirne direkt soket yardımı ile geçiyor

V in mi ne vardi 12 v yi oradan mi veriyosunuz pot ile kısın biraz ayar varsa smps te 12 to 5 regulator voltaj farki yukseldikce daha fazla isinir, ama kesin cozum diger cihazlari harici beslemek

Hocam normal bir 3d yazıcı için sabit olan devreler var Arduino mega 2560 + ramps 1.4 + motor sürücüleri bunları birbirine pinler yardımı bağlı geçmeli şekilde ve bunları dışarıdan nasıl besleyecegimi bilmiyorum
Diğer yazıcı yapan arkadaşlar bu sorun ile karşılaştımı bilmiyorum ama çözümü internette veya YouTube da bulamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri