arçelik bulasık makinası 3490 e

Konusu 'Bulaşık Makineleri' forumundadır ve sorf64 tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. sorf64

sorf64 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    elektrikli ev aletleri tamiri

selam bulaşık makinası her proğram sonunda h1 arızası veriyor ısıtmayı yapıyor ama proğram sonunda h1 hatası veriyor yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler
    Entes
    Entes
  2. supermaster35

supermaster35 Üye

Beğenilen Mesajları:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    elektrikli ev aletleri tamir
    h1 hatası veren bulaşık makinasının programıda bitirmemesi gerekir..siz program sonunda yapıyor demişsiniz.bu şekilde olduğundan eminmisiniz.
    .eğer durum farklı ise ilk suyunu alıp yıkayıp 2. suyunu aldığında ısıtmaya girer.ve bu süreçte karta suyun ısındığına dair sinyal gitmez ise h1 hatası verir.bu durumda cihaz programı bitirmez.
    bunun 4 sebebi var ısıtıcı arızası ntc arızası kart arızası veya kablo kopuğudur.
    suyu ısıtıyor dediğinize göre ısıtıcı ve kablolar sağlam..sorun suyun ısındığını algılayan sensör sisteminde yada kartta.
  3. sorf64

sorf64 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    makina en son parlatıcı suyunu alıyor yıkamaya geciyor ısıtmayı yapıyor yeterli ısıya gelince ısıtmayı kesiyor 10 dk kadar yıkıyor ondan sonra h1 hatası veriyor
  4. sorf64

sorf64 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    böyle bir arıza ile karşılaşan olmadı mı?
  5. deadly

deadly Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    ögrenci

sorun kartta ya da sensörde olabilir
  6. supermaster35

supermaster35 Üye

Beğenilen Mesajları:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    elektrikli ev aletleri tamir
    bahsettiğiniz geçen süredeki ısıtmayı kesmesi suyun yeterli seviyede ısınmasından kaynaklanmıyor olabilir....su ısısının değiştiğini yükseldiğini algılayan sensör bozuk ise su ısındığı halde kart bunu algılayamaz..ve otomatik olarak ısıtma sistemini devre dışı bırakır.makinanın tabanında bulunan sensörün kablolarını ölçün..kartla sensör arasında iletişim kopukluğuda olabilir.
  7. sorf64

sorf64 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    bu makinada altta sensör yok kapına 1 tane var oda ısıttığın zaman değer yükseliyor altta 2 adet termik var onlarda çalışır durumda.h1 arızası verdiğinde başla/dur ve ön yıkama butonuna basıyorum reset atmıyor yani h1 yazmaya devam ediyor re yazmıyor ancak p1 p2 yaparsam öyle düzeliyor. ara kabloda sağlam.
  8. cic

cic Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bahsettiğiniz arızayla, bir kaçdefa karşılaştım her seferinde önce makineyi teste aldım.
    bazı makinelerde problem düzeldi.Problem düzelen yerlerde elektirkle voltajının düşük olabileceğini düşünüyorum.
    test sonucu düzelmeyenlerde kartı değiştirdim.Problemi takip ettiğimizde sonrasında bir daha hata vermedi.
  9. sorf64

sorf64 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.arızayı buldum makidanın altındaki ısı termiklerinden 1 tanesi ısıyı sensörden önce algılıyor ve devreyi kesiyor termigi degiştirince düzeldi.
  10. sebetede

sebetede Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

1. 3490 E Bulaşık makinesinin parlatıcı koyduğum halde ışığı sürekli yok diye yanık duruyor.Ne yapmalıyım

2. Deterjan gözü kapağı ana yıkamaya geçmesine rağmen otomatik açılmıyor.Ne yapmalıyım.

NOT: Tamir işinden anlıyorum.arif edebilen olursa sevinirim.

Sayfayı Paylaş