arçelik 5060 t çamaşır makinesi su alıyor fakat yıkama yapmıyor.

h akkoca

Üye
  1. sayın meslektaşlarım, Arçelik 5060 t çamaşır makinesi su alıyor fakat yıkama yapmıyor. motor kömürleri sağlam,rezistans sağlam,kapı kilidi sağlam,motorla kart arası bağlantı kablo ve soketler sağlam,başla beklet tuşuna 3 sn. basınca su tahliyesi yapıyor. programı sıkma konumuna alıyorum fakat kazanı çeviren motor yinede çalışmıyor.ilginize teşekkür ederim.

ben aynı zamanda elektronikçiyim.kartın üzerindeki elektronik parçaları kontrol ettim avo metre ile bir tane arızalı diyot tespit ettim.diyodu değiştirip tekrar deneyeceğim.umarım çalışır sonucu tekrar paylaşırım.

Geriye sade kart kalıyor. Triyak ve röleleri kontol edin.

Son düzenleme:
ilginize teşekkür ederim.arızayı çözdüm. elektronik kartta arızalı diyot var demiştim. diyodu değiştirdim sonuç mükemmel yani makinr çalıştı makinenin tam modeli Arçelik eco 5060t 9.1 voltluk zener diyot.diyodun şasi numarası d4 ilgilierin bilgisine...

Merhaba, Ben de benzer bir sorun yaşıyorum. Ana kartı kontrol ettim sağlam. Makine sıkma, durulama yapıyor ama 40 veya 60 derece pamuklu yıkama yapmıyor (Diğer yıkama programlarını denemedim). Bazen 40 bazen de 60 derecede yıkamaya başladığında yıkama 7-8 saat veya daha fazla sürebiliyor. Bu aşamada su ve detarjanı alıyor, sonra sanki motor zorlanıyor gibi yapıyor ve duruyor. Motor kömürlerini dahi tam bitmemiş olmasına rağmen yeniledim.

Son düzenleme:
elektronik kartınız arızalı getirmeniz yada göndermeniz durumda tamirini yaparım

ilginize teşekkür ederim.arızayı çözdüm. elektronik kartta arızalı diyot var demiştim. diyodu değiştirdim sonuç mükemmel yani makinr çalıştı makinenin tam modeli Arçelik eco 5060t 9.1 voltluk zener diyot.diyodun şasi numarası d4 ilgilierin bilgisine...
anakartın resmini atarmısın hocam

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri