arçelik 3490e yıkıyor kurulamya geçince ana sigorta atıyor

speedy81

Üye
selam arkadaşlar benim arçelik 3490e bulaşık makinem var.yıkamayı çok güzel tamamlıyor kurulamaya geçince ana sigortayı attırıyor ilginç kısmı 2 veya 3 denememizde sorun çıkartmadan yıkıyor.saat 7-8 civarlarında sürekli atıyor,10-11 saatlerinde 2-3 seferde yıkatabiliyoruz.elektrik tesisatı yeni aynı anda fırın sofben klima çalışıyor sorun çıkartmadan ,bulaşık makinesi çalıştıgında hiç yük yokken sigorta atıyor yardım lütfen...

lınyeler aynı ise sigorta amperajı kaldırmıyor olabilir.atan sigortayı indir diğer prizlerde kesilmişse aynı linyeden alıyor demektir.slm

lınyeler aynı ise sigorta amperajı kaldırmıyor olabilir.atan sigortayı indir diğer prizlerde kesilmişse aynı linyeden alıyor demektir.slm
REZİSTANS kardeşim seni çok iyi anladım :bulaşık makinasının çalıştığı hatta diğer cıhazlarda bağlı olabileceğini .öyle bir durum varsa makinayı farklı hattan beslenmesini öneriyor.Atan sigorta kaçak akım rolesiyse,kalitelisiyle değiştirin.kolaygelsin

atan kaçak akım rolesi ise rezistanda gövdeye kaçak olabilir.

arkadaşlar makinem çalışırken kurulamaya geçtiğinde direk kaçak akım sigortası atıyor bağlı oldugu siğorta atmıyor.fişten çekip gece 10-11 arası yıkadıgımda atmıyor.önce bi elektrikçi çağıracam sonuçu sizlerle paylaşırım.sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri