arçelik 2200 markalı camasır makınesı sıkmaya geçmiyor

2200 çamaşır makinalarında yıkama esnasında kollektör devre dışıdır ve rotor vavifesi görür kollektöre enerji girişi yoktur onun için motor yıkama esnasında 9 uf start kapasitöründen yardım alır arçeligin diger modellerinde bu kondanstör bulunmaz ....sıkma esnasında ise kondanstör devre dişı kalır kömürler vasıtası ile kollektöre enerji verilir kömürler bitmiş ise makina sıkmaya geçmez.... makinanın sıkma yapmamasının bir çok nedeni vardır... tıkanıklık yada pompa arızası nedeniyle su boşaltmaması ...havadanlık borusunun kirlenip tıkanması prosestatın takılı kalması motora giden kablolarda kopukluk yada temazsızlık ...beyin arızası gibi tek tek parçalar kontrol edilmelidir...herşeyi ben bilirim demek büyük bir yanlışlıktır hepimiz her gün yeni bir şeyler ögreniyoruz...iyi günler dilerim....

yıkama yapıyor ama sıkma kalkışına gecmiyor kömurden midir acaba

kömürler bitmiş ise makina sıkmaya geçmez....yukarıda da yazmıştım sanırım iyi okumadınız ....basitbir arızadır bir usta çagırırsanız 10 15 dakikada halleder...fazla bir masraf çıkmaz eliniz yatkın degilse fazla ugraşmayın başka hasarlar oluşa bilir ...kömür degişimini tarif etmek isterdim ama ustalarında evine ekmek götürmesi gerekir...

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri