Arçelik 2100 çamaşır makinesi

mrh benim de 2100 çamaşır makinası a ve b programlarında çalışıyor durulamaya gelince çalışmıyor bu arada program ilerliyor sıkmaya gelince (C) tekrar çalışmaya başlıyor nedeni ne olabilir motor, ve 3 soğuk su ventilleri değişti beyin de çıkma olarak değişti fakat arıza devam ediyor 1/2 ve E tuşları ile alakalı olabilir mi

sıcak su ventilinize su yeterli basınçta geliyorsa ventiliniz hatalıdır Suyun ventile ulaştıgına emin olun.

öncelikle ilginize teşekkür edrim

arkadaşım örneğin çalışmaya b modunda başlatınca c ye geçerken takılıyor elimizle müdahale adiyoruz tekrar yıkamaya devam ediyor deterjan bolmesınde deterjan bırakmıyor sadece yumuşatıcı gözünde su kalıyor ısıtmasında problem yok suyuda yeteri kadar alıyor sadece proğram geçişide gıy gıy diye ses yapıyor ve geçiş yapmıyor

merhaba...arızanın nerede olduğunu kendiniz zaten sölediniz.Cihazınız her iki deterjan gözündende su alıyor sadece yumuşatıcıdan almıyorsa yumuşatıcı ventili arızalıdır.Deterjan çekmecesinde A gözünün ayrı B gözünün ayrı yumuşatıcı gözünün ayrı ventili vardır.Yumuşatıcı gözünden çıkan siyah hortumu takip edin yumusatıcı ventiline gider.O ventili ister bobin olarak değiştirin ister komple 3lü ventil olarak alıp değiştirin.Yumuşatı ventili arızalı olan makine durulamalardan hemen önce takılır.Kolay gelsin

merhaba...arızanın nerede olduğunu kendiniz zaten sölediniz.Cihazınız her iki deterjan gözündende su alıyor sadece yumuşatıcıdan almıyorsa yumuşatıcı ventili arızalıdır.Deterjan çekmecesinde A gözünün ayrı B gözünün ayrı yumuşatıcı gözünün ayrı ventili vardır.Yumuşatıcı gözünden çıkan siyah hortumu takip edin yumusatıcı ventiline gider.O ventili ister bobin olarak değiştirin ister komple 3lü ventil olarak alıp değiştirin.Yumuşatı ventili arızalı olan makine durulamalardan hemen önce takılır.Kolay gelsin

Durulama sonrası , Son durulama suyunu yumuşatıcıdan alır diye bliyorum

pcihazı kapağındaki kablolardan pembe atlamaları bir kontrol edin yerinden çıkmış veya ucları yanmış olabilir

su giriş vanası kablo bağlantıları yanlış olabilir.ayrıca çıkma pc denemesi sağlıksız olur.

benim arçelik 2100 çamaşır makinem var.daha önce arıza yaptı, program takılıyor ve koku oluşuyordu yanık kokusu.ustayı çağırdım program kartının yandığını ondan koku geldiğini söyledi ve değiştirdi..bu şekilde düzeldi ama 2 ay sonra tekrar aynı arıza oluştu.ilk arızada makine banyoda olduğu için soket kısmı nemlenmişti.. acaba yine aynı şekilde mi oldu bilmiyom.soketi söktükten sonra arkadaki 450v luk kondansatörden gelen 2 kablonun soketi kararmışş,nerdeyse plastiği eritmiş..sonra program normal çalışmaya başladı fakat su ısıtmıyoo..acil yardım...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri