Arçelik 2100 çamaşır makinesi

iyi akşamlar arkadaşlar benim arçelik 2100 çamaşır makinem program atlarken takılıyor ancak elle mudahele edip program düğmesini biraz ilerletince tekrar yıkamaya devam ediyor.Bunun yanısıra bir kaç ay önce kapının emniyet klidini değiştirdim ama şu aralar yine takılma oluyor ve makina çalışmaya zor geçiyor bu sorunlarımla ilgili beni detaylı bir şekilde aydınlatırsanız memnun olrum şimdiden teşekkür ederim:confused:

program takılmaları genel görevlerden birinin alınıp yerine getirilememesinde ortaya cıkar .mesela kapı kilitlenmelidirki su alsın ,su yeter seviyeye kadar almalıdırki ısıtma devreye girsin .motor dönsün ,yeteri kadar ısıtsınki su boşaltsın sıkmaya gecsin .Şimdi sizin makinanızda gözlemlediginiz takılma yukarıdaki aşamaların hangisinde olmakta? Kapı kilitleri orjinal servis malı olanlar piyasa malı ucuz kilitlerden 8yıl daha fazla calışıyor, birde kapak menteşe yatagı yıpranmışsa kilit calışmaz makinanızı iyi gözlemlerseniz hata ben burdayım diye size seslenecektir .Hadi kolay gelsin

2100 çift su girişli diye biliyorum eğer sıcak su girişi soğuk su veya sıcaksu musluğuna bağlanmazsa Program takılma yapar, Sorun kapı kilidinde olabilir yada kapı kilidine takılan soketlerde bir oksitlenme olupta temasızlık yapabilir..Programlama Cihazında da Sorun olabilir diye düşünüyorum..

Kolay gelsin...

arkadaşım ısıtıcılarını kontrol edersen iyi olur ısıtıcı problemi böyle olaya sebep olabiliyor...

öncelikle ilginize teşekkür edrim

arkadaşım örneğin çalışmaya b modunda başlatınca c ye geçerken takılıyor elimizle müdahale adiyoruz tekrar yıkamaya devam ediyor deterjan bolmesınde deterjan bırakmıyor sadece yumuşatıcı gözünde su kalıyor ısıtmasında problem yok suyuda yeteri kadar alıyor sadece proğram geçişide gıy gıy diye ses yapıyor ve geçiş yapmıyor

Son düzenleme:
veri takip sıralamasında işlemleri tam yaptıgını gözlemlemişsiniz .ama su tahliye edip etmedigini belirtmemişsiniz . eger tahliye etmiyorsa pompa filitresi tıkalı veya pompa arızalı eger tahliye ediyorsa yumuşatıcı ventili (elektirikli su giriş valfi ) problemli çünkü ( C) sıkma konumudur sıkmadan önce yumuşatıcı almalı ve durulama yapmalı su boşaltmalıdır .hangi işlemi yapamıyor bu aşamalarıda kontrol ediniz

selamlar.
arkadaşlar ben genellikle kapı kilitlerini devre dışı bırakıyorum. yani iptal ediyorum.. eğer yaşadığınız evde küçük çocuk yok ise sizde ayrıca bu kilitlere para ödemeyin.
nötr ucu devreden çıkarıp fazı köprü yapın . makinanız çalışırken bile kapağı açılacaktır . dikkat ediniz.

iyi günler bence vestel marka wms 800 t çamaşır makinesi var makinem son sıra su boşaltmada aşırı ses yapıyor içinden gır gır diye ses geliyor sayın alfa romeonun wmf modelleri için ekledigi arıza notlarını okudum aynı notlar benim cihazım içinde geçerlimidir ve bu gır gır seseinden nasıl kurtulrum konuyla ilgili yardımlarınızı ririca ederim teşekkürler

mrh benim de 2100 çamaşır makinası a ve b programlarında çalışıyor durulamaya gelince çalışmıyor bu arada program ilerliyor sıkmaya gelince (C) tekrar çalışmaya başlıyor nedeni ne olabilir motor, ve 3 soğuk su ventilleri değişti beyin de çıkma olarak değişti fakat arıza devam ediyor 1/2 ve E tuşları ile alakalı olabilir mi

3 lü su giriş vanasının yumuşatıcı vanasının sağlamlığını kontrol ediniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri