ARÇELIK LEYDİ MAKİNAM

Haldun1

Katılımcı Üye
Dün akşam bulaşık makinasını çalıştırdık . Yıkama esnasında motordan inlemr yada vınlama gibi bir müddet ses geldi. Kapağını açtığımda su devirdaimi olmadığını ve ısıtıcınında içerde kalan az bir nemi sıcak buhara çevirdiğini gördüm .makinayı kapattım açtım ama aynı inlemr devam ediyordu .
Sorun nereden kaynaklanıyordur. Yol gösterebilir misiniz?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

motor ya sıkışık yada daimi kondansatörünüz arızalı

Teşekkür ederim ilginize. Birazdan eve geçince sökeceğim. Ölçü aletim var. Kondansatörü ölçebilirmiyim ? Birde motor sıkışık derken içine birşey mi kaçmıştır manasına söylediniz yoksa rulman yatak vs . midir ? Motorun yenisini kaça bulabilirim . Kafanızı ağrıttım bu arada özür dilerim

muhtemel kondansatör arızalıdır.motor içine genellikle bardak kırığı girip pervaneyi sıkıştırmakta kontrol etmelisiniz.kondansatör ölçümü kapasitemetre ile yapılır o sizde muhtemel yoktur.dediğim gibi motorda sıkışma yoksa motor kondansatörünü direk değişin istanbuldaysan elimde kondansatör var verebilirim.bana************* ulaşabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maalesef Ankara dayım ben :(

Allah razı olsun senden kardeşİm . Kondansatörü değiştirdim şimdilik sorun kalmadı . İlgine teşekkür ederim tekrar .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri