!!!---ANLAMIYORUM---!!!

Ben şunu anlamıyorum, iki hafta içerisinde 17 tane endüstriyel otomasyon firmasıyla görüştüm. Kendimi yetiştirmek için ücretsiz ve sigortasız çalışabileceğimi söyledim. Hepsi ağız birliği yapmışcasına bizim şu anda öyle bir ihtiyacımız yok dedi. Birisi sigorta yapmak zorundayım masraf olur o yüzden olmaz dedi (fakir fukara bi adam olsada anlasam koca şirket ) . Adamlara nerdeyse yalvaracam bedava çalışmak için çok mutsuzum bana bi akıl verin...

sanırım kimse adam yetiştirmek için zaman harcamak istemiyor hazırda varsa işii bilen bir de az para istiyorsa hemen işe alıp çalıştırıyor onun üzerinden para kazanıyor malesef türkiye gerçeği bu uğraşmıyor kimse hazır yetişmiş eleman arıyor konusunda..

iyi de yetişmiş eleman armut değil ki daldan alıp koyasın şirkete, illa ki bi şekilde bir yerlerden yetişmiş, ben nasıl yetiştirecem kendimi böyle olursa onlarda yetişmiş eleman bulamayacaklar.

Ben şunu anlamıyorum, iki hafta içerisinde 17 tane endüstriyel otomasyon firmasıyla görüştüm. Kendimi yetiştirmek için ücretsiz ve sigortasız çalışabileceğimi söyledim. Hepsi ağız birliği yapmışcasına bizim şu anda öyle bir ihtiyacımız yok dedi. Birisi sigorta yapmak zorundayım masraf olur o yüzden olmaz dedi (fakir fukara bi adam olsada anlasam koca şirket ) . Adamlara nerdeyse yalvaracam bedava çalışmak için çok mutsuzum bana bi akıl verin...

sigortasız çalışırsanız 200bin lira cezası var çalıştıran şirkete.adam böyle bir riski neden alsın?hadi firma kabul etti siz neden kabul ediyorsunuz sigortasız çalışmayı.elektrik çarpsa veya bir kaza geçirseniz ömrünüzün sonuna kadar çekeceksiniz tedabi masrafları da ekstra olacak.

tamam yapsın ozaman sigorta ne kadar bi kişinin maaş almadan iş yerine maliyetii. Artık nerdeyse üstüne para veriyim diyecem o aşamaya geldim.

sigortasız adam çalıştırmak firma için suç, ücretsiz çalışmakta senin adına saçmalık olur öyle bir düşüncen olmasın. piyasaya girmenin en kolay yolu sahadır yada şehir dışıdır. madem bişeyleri feda edebileceksin biraz yorulmayı göze al sahaya ve şehir dışına çık. ekiplerin başında gezip kağıt işlerini yapan biri olsun diyen bir çok taahhüt firma yada Bakım firması var. bir firma içerisinde değilde bu şekilde bişeyler ararsan bulabileceğini düşünüyorum. bol şans :)

şehir dışında benim masraflar nasıl karşılanacak kardeş, ev tutacam kirayı nerden verecem sorması ayıp:)

kardeş şehir dışında çalışırken firmalar otel paranıda veriyor o kadarda değil :) bahsettiğim konu firma büyükşehirde mesela istanbul, şantiyeleri şehir dışındadır. ya sana şantiyede kalacak yer verirler yada otel masrafını karşılarlar :)

yılbaşından sonra sigortasız çalıştırmalar kalkıyor ayrıca sigortaların asgari ücretle yatırılmasına mani olunacak.
maliye ve sgk bu konuda işi sıkı tutuyor. firmaların ağız birliği yapmaları da bundan dolayı olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,270
Son üye
beratasd

Yeni konular

Geri