anfi kısa devre sonucu çalışmıyor?

Şimdi anlamak istediğim noktayı söyleyim.
Jack prize temas etmişmi etmemiş mi. jack ta bir kararma bir çapak görüyormusun?
Görüyorsan eğer o 5 li beyaz kablonun bağlı bulunduğu soketin alt baskı devresinin fotosu lazım. ve prize değen 5 tanesinden hangisi olduğunu söylersen sevinirim 5 i birden değmemiştir her halde :)

haa yok kardeş temas eden jak anfiyle alakalı değil başka ayrı bi kulaklık jakı masanın üstündeydi düşmüş ve istesen denk getiremessin tam takılmamış anfinin fişe fazla nötüre temas etmiş ama istersen cekim

haa yok kardeş temas eden jak anfiyle alakalı değil başka ayrı bi kulaklık jakı masanın üstündeydi düşmüş ve istesen denk getiremessin tam takılmamış anfinin fişe fazla nötüre temas etmiş ama istersen cekim

ha şimdi oldu işte.
diyorum az hasar var mumkun değil dedim başta. Cihaz menüsü işlevleri normalse ordakı dırencleri değiştir. Direnç değeri yazıyor altında diyodun ne yazıyor?
.

ekranı falan varsa ses acma sevıyesını rakamsal olarak falan gösterıyormu uzaktan kumandası varsa kullanabılıyormusun gıbı. sadece ekranı soruyorum. Eğer bu ıslemler normalse ses katına gıden besleme hattı uzerındekı o 2 dırenc besleme voltajını kesmiş ses katının. Onlar değiştimi sorun düzelir.
sonucuda buraya yazrsan sevınırım.

bunda dijital ekran yok ama kumandası var acıyorum kapata biliyorum kumandadan ses acıyorum sonuna kadar cok az cızırtılı bi ses geliyo

tamam yarın alıp değiştirim olup olmadı yazarım sağ olun allah razı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
tamam o zmn dediğim gibi dirençleri değiştir. Elinde yoktur tahmınım deneme amaçlı sn sambayın önerisini kısa süreli olarak uygulayabilirsin.
Geçici olarak direnç yerine kablo kullan. Ordakı dirençlerin omajları düşük waatı yüksek. Çalışırsa cihazı kapat git o dirençlerden al. Kartta yazıyorsa değeri aynı omajda en az 2-3 wattlık direnç al. eğer okunmuyorsa yada yazmıyorsa oraya 10 ohm 2-3 waat direnç al.

Rica ederim.

Sayın yöneticilerim;
istemeden gereksiz yere ard arda çok mesaj yazıldı resim eklendi ilgilenirseniz sevinirim.
Teşekkürler

Son düzenleme:
entegreleri değiştir.hocam

Çıkışlar arızalanmıştır büyükbir ihtimalle yenisi ile değiştirin.

mrb öncelikle teknik servis yetkilisi olarak yorumlarınız karşısında çok şaşırdım arızayı söylemeyin,anlamazlar zaten gibi ifadeler çok çirkin,yersiz olduğunu belirtmek istiyorum
Tam tersi müşteri bana arıza bilgisi versin ki hatayı çabuk bulalım müşterimizin işini çabuk görelim Fakat düşünsene herkes böyle düşünse biz servis yetkililerin işin içinden nasıl çıkarız? sayın kullanıcı ne güzel belirtmiş hatasını sonuçta hata var ortada ve ufak da olsa sonucuna katlanılmalı karşımız dakininde insan olduğunu unutmamalı hile! ye başvurulmamalı diye düşünüyorum.servis garanti dışı bile olsa elinde yedek malzemesi olduğu için uygun fiyat verecektir resimlere baktım cihaz korumaya geçmiş ve çıkış dirençlerini yakmış basit iki direnç değişimi olacak sadece.Bunun resmi masrafıda 10tl dir.
hatta bu gibi durumlar yüzünden biz yetkililerde zor durumda kalıyor mesela müşteri ekran alıyor kırık çıktı diye geri getiriyor ne yapmalıyız ya gerçekten kırık çıktı ise ama sizin böyle konuşmalarınıza şahit olunca ACABA? dememek elde değil yani masum vatandaşda zarar görüyor bu gibi durumlarda elimizi vicdanımıza koymalı garanti dışı olan cihazı garantili gösterip yaptırarak o ücretin şirket sahibine gireceğini unutmamalıyız...
saygılar sunarım... cihazda sorun devam ediyorsa belirtin ben yardımcı olurum size

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri