anfi devresi yardım

arkadaşlar tda2002 ,tda2822 entegreleriyle anfi devresi yaptım fakat aşırı bir cızrtı ve seste kayıp var.yani ses çıkıyor am çok az , ilginç olan iki devrede aynı sorunla karşılaştım.ses çıkıyor ama sanki hoparlör yırtıkmış gibi çıkıyor ben bu devreleri mp4 çıkışında kullanmak istiyorum bana yardım ederseniz sevinirim.ne yaptımsam sorunu bulamadım.

''ALLAH'' rızası için bir cevap yazın bakıp geçmeyin ya.

birçok entegre denedim ama sonuç gene aynı bağlantıda da hata yok

dostum hazır stk 4231 anfi devreleri var tahmini 30 tl fiyatı sadeece ses gir elk ver çalışsınn uğraşma ve üstelik rms 2x100w8 ohm inanki var ya senin o uğraştığın ancak 2x15w gelir yani uğraştına değmez iki bufuru yırtmazsa kel olim:9
:)(zamanında bende çook uğraştım kafayı bozma dikkat et)

Sn.şakir maraz
tda1562q bu entegreyide dene ben denemedim ancak başarılı olduğunu söyleyen çok devreyi internette bulabilirsin.

arkadaşlar tda2002 ,tda2822 entegreleriyle anfi devresi yaptım fakat aşırı bir cızrtı ve seste kayıp var.yani ses çıkıyor am çok az , ilginç olan iki devrede aynı sorunla karşılaştım.ses çıkıyor ama sanki hoparlör yırtıkmış gibi çıkıyor ben bu devreleri mp4 çıkışında kullanmak istiyorum bana yardım ederseniz sevinirim.ne yaptımsam sorunu bulamadım.
TDA2003 kullan, TDA2003'ün çıkış distorsiyonu çok küçüktür.
audio preamplifikatör yapman gerekebilir. Adaptörün kaliteli olmalı cızırtı olmaması için.
LA3160 entegresi ile dene, orjinal pdf dosyasındaki devre şeması.

Öncelikle cevaplarınız için herkese teşekkür ederim.aslında anfi devresine şöyle merak ettim elimde bulunan radyo vardı ufak hani ledli olanlar (fener şeklinde)dışarı o kadar kuvvetli ses veriyordu ki ben hevese gelip radyonun içini açtım ve elektronik devre üzerinde hatları takip ederek anfi uçlarnı buldum yani radyoyu iptal ettim ve mp4 o ufak anfiye bağladım sonuç çok hoşuma gitti.65w lık bir hoparlörde ses mükemmel çıkıyordu .yine dayanamadım hem radyo hemde anfi yapmak istedim çeşitli butonlar koyarak yaptım sonuç devre bozuldu ben o ses çıkışına hayran oldum.6v luk aküyle saatlerce çalışıyordu.benim merakım yüzünden güzel devreyi bozdum şimdi onun gibi devre yapmaya çalışıyorum ama yapamadım çeşitli sorunlar çıkıyor.

Kulldandığın devre şemaları varmı elinde belki şemada bir yanlışlık vardır deilikli plaketemi yoksa baskı devreyemi yaptın devreyi ayrıca her iki devrede de çıkışlarına kondansatör koymalısın yoksa sese dc karışır sende çızırtı duyarsın tda2002 yerine 2003 kullanırsan güzel performans alırsın ben daha yeni yaptım çok güzel sesi var onunda hoparlör çıkışına 1000mf koymalısın tda2822 yerine tea2025 kullanırsan daha yüksek bir çıkış elde edebilirsin tda nın çıkışlarınada 470mf koyarsan belki sorunun düzelir kullandığın trafo kaç volt ve kaç watt

TDA 2822 ile mini dev anfi

tda2822m ile yaptığım devre bu linkteki devrenin aynısı ,adaptör 6v ,24w kullandım ayrıca çıkış kondansatörlerini 3000 mf kullandım.ama sonuç aynı.adaptör çıkışı tam doğrulmaçlı yaptığım devreyi onlarca kez kontrol ettim.cevabın yazdığın için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri